Jak wygląda profesjonalny skup diamentów ?

27 sierpień 2020

Czy diamenty to dobra inwestycja ?

Zdecydowanie tak. Ze względu na zmniejszające się z roku na rok wydobycie diamentów ich ceny na międzynarodowym rynku stopniowo rosną. Są typowo długoterminową inwestycją, chociaż w przypadku pilnej potrzeby pozyskania gotówki od ręki można je sprzedać w skupie diamentów. Diamenty są równie cenne jako część biżuterii jak i luzem. O ich wartości świadczy specjalny certyfikat, opisujący ich wielkość i najważniejszy cechy. W przypadku braku takiego certyfikatu profesjonalny skup diamentów powinien współpracować ze specjalistą, który posiada uprawnienia do wyceny i wystawienia takiego certyfikatu.

Gdzie znaleźć profesjonalny skup diamentów ?

Nie można polegać na oceniających diamenty "na oko". Profesjonalny skup diamentów prowadzi firma artar.com.pl.  Posiada własne laboratorium gemmologiczne w którym wycenami zajmuje się ekspert, który w 2014 roku uzyskał uprawnienia w Najwyższej Radzie Diamentów HRD w Anwertpii. Certyfikowanie brylantów i diamentów w artar.com.pl opiera się na międzynarodowych regulacjach IDC – Światowej Rady do spraw Diamentów. Taka wycena pozwoli na uzyskanie optymalnej, uczciwej ceny w skupie diamentów. Na uzyskaną w skupie diamentów cenę składa się rynkowa wartość diamentu, koszty wyceny i prowizja kupującego. Transakcja w artar.com.pl objęta jest tajemnicą handlową, odbywa się sprawnie i dyskretnie. Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży klient od reki otrzymuje wypłatę w gotówce.

Jakie kamienie szlachetne przyjmuje skup diamentów ?

Skup diamentów przyjmuje zarówno brylanty jak i diamenty. Nie każdy zdaje sobie sprawę z różnicy. Brylant to rodzaj diamentu odznaczający się specyficznym oszlifowaniem. Musi posiadać co najmniej 57 faset dzięki czemu w idealny sposób odbija światło. Brylanty są najcenniejszymi z diamentów. Oprócz wagi wyrażonej w karatach diament opisują następujące cechy zwane : czystość, która określana od najczystszej do zawierającej skazy i dopisuje wartości FL, IF, VVS, VS, SI, i I, barwa która określana jest literami od D do Z i szlif. Skup przyjmuje zarówno diamenty luzem, jak i osadzone w oprawie. Skup diamentów to szybki i korzystny  sposób pozyskania gotówki w nagłej potrzebie.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt