Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wybór kredytu samochodowego

kredyt samochodowy
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Samochód jest obecnie narzędziem koniecznym do funkcjonowania w świecie. Rozmaite okoliczności życiowe niejednokrotnie zmuszają nas do podjęcia decyzji o wzięciu kredytu na jego zakup. Rynek zasypuje nas ofertami szybkich i łatwych do spłaty kredytów samochodowych. Niemal każdy bank posiada taką ofertę dla potencjalnych kredytobiorców. Jednak zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu odpowiedniego dla nas kredytu porządnie się zastanówmy.

Istnieje wiele sposobów sprawdzenia opłacalności kredytu samochodowego. Można udać się do doradcy kredytowego, który podpowie nam, jaki wariant jest dla nas najodpowiedniejszy. Oceni naszą wypłacalność i określi, jaka wielkość raty jest dla nas najodpowiedniejsza. Jednak to nie wszystko a porada taka może być subiektywna - interesowna.

Jeśli mamy możliwość, zaczerpnijmy opinii znajomych. Może ktoś z bliskiego otoczenia boryka się z podobnym problemem, bądź posiada doświadczenie w tej kwestii. Konsultacja z przyjacielem może pomóc w podjęciu decyzji o wzięciu kredytu.

Faktem jest, że wielkość kredytu samochodowego zależy od pojazdu, na zakup którego musimy go zaciągnąć. Bierzemy go na samochód, motocykl, a nawet skuter. Im starszy model wybierzemy, tym mniejsza jest kwota kredytu. Dla sprawdzenia potencjalnej wielkości kredytu można skorzystać z kalkulatora kredytowego, który dostępny jest na wielu stronach w Internecie. Jest to narzędzie, które może utwierdzić nas w przekonaniu do konkretnej oferty. Pozwala sprawdzić różne jej warianty. Warto też wiedzieć, że istnieją trzy rodzaje kredytów samochodowych: http://pamietnikwindykatora.pl/trzy-rodzaje-kredytow-samochodowych/.

Czynnikiem, który może wpłynąć na wybór kredytu samochodowego są dodatkowe zachęty banków do przyciągnięcia klienta. Mogą się one przejawiać w postaci niższych rat dla posiadaczy konta lub dla osób, które są założyć konto u potencjalnego kredytobiorcy. Warto zwrócić uwagę na pakiet ubezpieczeń autocasco, które w razie kredytu zapewni nam bank.
Gdy kupujemy nowy samochód w salonie, otrzymujemy ofertę kredytową w określonym banku. Decyzja o jej wyborze również niesie pewne korzyści, np. w postaci niższego oprocentowania. Warto też sprawdzić oferty tego rodzaju kredytów w bankach samochodowych. Banki również oferują leasing samochodowy, czyli całościową spłatę pojazdu. Warto porównać opłacalność spłaty kredytu z ofertą leasingową.

Jednak ogólna orientacja na rynku kredytowym nie wystarczy nam do podjęcia decyzji. Podjęcie kredytu wiąże się ze stresem, który towarzyszy konkretnemu kredytobiorcy. Nie zawsze warunki kredytowe prezentowane w reklamach i na stronach internetowych są spójne z rzeczywistością. Niejednokrotnie zmienia się również oprocentowanie po przedstawieniu naszej sytuacji finansowej. Pamiętajmy, by zachować zdrowy rozsądek i wykazać się cierpliwością w podjęciu decyzji, która zaważy na jakości i komforcie naszego życia.