© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Biznes i finanse
  • Własny dział księgowy vs. biuro rachunkowe – co przyniesie więcej korzyści?

Własny dział księgowy vs. biuro rachunkowe – co przyniesie więcej korzyści?

biuro rachunkowe
 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Jako przedsiębiorca szukasz optymalnych rozwiązań dla swojego biznesu. Prowadzenie ksiąg rachunkowych i obsługa kadrowo-płacowa zabierają Ci zbyt dużo czasu? Zastanawiasz się, czy lepiej zatrudnić osobę na stałe, czy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która zajmie się pełną księgowością? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej firmy.

Księgowa w biurze – wady i zalety

Zatrudnienie osoby zajmującej się obsługą kadrowo-płacową na pełen etat wiąże się ze sporymi kosztami. Pensja plus świadczenia i benefity to nie wszystko. Przedsiębiorca musi zadbać m.in. o odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy czy zakup oprogramowania pozwalającego na bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie danych. W tej branży nie można zostać w tyle – konieczne będą także regularne szkolenia. Dlatego mikro przedsiębiorcy generujący niewielki przychód lub osoby, które dopiero otworzyły działalność, często zajmują się księgowością na własną rękę. Czas i energię, którą mogliby spożytkować w inny sposób, poświęcają na rozliczanie się z fiskusem.

Przedsiębiorcy, którzy mimo wszystko decydują się stworzenie własnego działu księgowego, twierdzą, że stała obecność osoby kontrolującej finanse firmy, daje im poczucie bezpieczeństwa. Gdyby potrzebowali pomocy w zakresie kadr i płac, wiedzą, gdzie zapukać. Zatrudnienie kompetentnej osoby nie jest jednak takie proste. Nierzadko właściciele firm mają problem z weryfikacją umiejętności danego kandydata. Certyfikat to nie wszystko! W tej pracy liczy się doświadczenie (najlepiej z klientem z podobnej branży). Dużym atutem jest także analityczny umysł i umiejętność szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Zatrudnienie niewłaściwej osoby może mieć poważne konsekwencje dla całego przedsiębiorstwa.

Kadry i płace obsługiwane przez firmę zewnętrzną – czy warto?

Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług kadrowo-płacowych. To nie tylko spora oszczędność. Firma zewnętrzna dysponuje nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą. Jest także odpowiedzialna za regularne szkolenie swoich pracowników. Doświadczony zespół jest w stanie podpowiedzieć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danego biznesu.

Profesjonalne biuro rachunkowe, dzięki zaawansowanym narzędziom informatycznym, może obsługiwać klientów na całym świecie. Jeśli mimo wszystko zależy Ci na bezpośrednim kontakcie ze specjalistą, sprawdź, czy firma zewnętrzna jest w stanie oddelegować jednego ze swoich pracowników do siedziby Twojej firmy np. dwa lub trzy razy w tygodniu.

Ponadto firma zewnętrzna przejmuje odpowiedzialność za wszelkie czynności wymienione w umowie. Biuro rachunkowe nie tylko zajmie się pełną księgowością, ale będzie także reprezentować Twoją firmę przed urzędem skarbowym w razie kontroli. Przedsiębiorcy, którzy wybrali tę opcję, uważają, że współpraca z profesjonalnym zespołem pozwala im przeznaczyć więcej czasu na rozwój firmy i minimalizuje ryzyko błędu związanego z niewłaściwą obsługą kadrowo-płacową.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z businessmind.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry