© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Biznes i finanse
  • Ubezpieczenia podróżnicze – ochrona przed kosztami rezygnacji z podróży

Ubezpieczenia podróżnicze – ochrona przed kosztami rezygnacji z podróży

Ubezpieczenia podróżnicze
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Przed letnim czy zimowym wyjazdem powinniśmy pomyśleć o różnych nieprzewidzianych zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na nasze plany i finanse. Oprócz standardowych polis, zapewniających ochronę zdrowia, bagażu lub sprzętu w trakcie wyjazdu, istnieje również ubezpieczenie rezygnacji w razie niespodziewanej zmiany planów.

Jakie ubezpieczenia warto zakupić przed wyjazdem?

Na polskim rynku ubezpieczeniowym znajdziemy wiele ofert, które mogą być przydatne podczas wakacji. Jednymi z najpopularniejszych są:

  1. Ubezpieczenie przed kosztami pobytu w szpitalu, które pokrywa cenę leczenia, badań, operacji i innych zabiegów wykonanych w placówce medycznej.
  2. Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, wypłacane w razie uszczerbku na zdrowiu, wywołanego sytuacjami losowymi. 
  3. Ubezpieczenie OC, zapewniającej pomoc w spłaceniu osoby trzeciej, która została poszkodowana z naszej winy.
  4. Ubezpieczenie bagażu, w którym ubezpieczyciel wypłaca sumę przy kradzieży lub zniszczeniu naszych rzeczy na wyjeździe.
  5. Ubezpieczenie sprzętu sportowego, dzięki któremu otrzymujemy środki adekwatne do poziomu zniszczeń sprzętu podczas transportu oraz użytkowania.

Istnieje również tak zwane ubezpieczenie rezygnacji. Chroni ono przed kosztami związanymi z niespodziewaną koniecznością zrezygnowania z wyjazdu. Jeżeli z przyczyn losowych, niezależnych od nas, nie możemy wybrać się na zaplanowany wyjazd, ubezpieczyciel poniesie koszty związane z odwołaniem podróży. Można w ten sposób ubezpieczyć wyjazd organizowany samodzielnie, wakacje z biurem podróży oraz pojedyncze elementy wyjazdowe, np. bilet samolotowy lub rezerwację w hotelu.

Ubezpieczyciel wypłaci odpowiednią sumę w momencie, kiedy podróż odwołana zostanie z jednego z kilku powodów: śmierć lub nieszczęśliwy wypadek, wydarzenie losowe, zwolnienie z pracy, zagrożenie ciąży, kradzież dokumentów czy nawet wyznaczenie daty egzaminu. Możliwości jest więc całkiem sporo i warto zastanowić się nad tym prostym, ale niezwykle skutecznym zabezpieczeniem swoich finansów.

W jaki sposób można się ubezpieczyć?

By wykupić polisę, związaną z rezygnacją z podróży, nie trzeba ruszać się z domu. Całą transakcję można przeprowadzić online. Zajmuje to dosłownie kilka minut, jest bardzo intuicyjne. Jeżeli wybieramy się na wakacje i chcemy mieć całkowitą pewność, że nawet w razie zmiany planów nie stracimy pieniędzy, warto zajrzeć na stronę towarzystwa Ergo, gdzie otrzymamy dokładne informacje na temat m.in. ubezpieczenia rezygnacji. Możemy także zapoznać się z pozostałą częścią oferty firmy, w której znajdziemy różnorodne polisy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry