Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pożyczka lombardowa – szybka gotówka w pilnej potrzebie

Pożyczka lombardowa
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Co to jest lombard?

Lombard to instytucja udzielająca pożyczek, których zabezpieczeniem jest zastaw, najczęściej w postaci majątku ruchomego. Tego rodzaju pożyczka udzielana jest od reki, nie wymaga wypełniania szeregu dokumentów i długiego okresu oczekiwania jak to się dzieje w przypadku pożyczek udzielanych przez banki i podobne instytucje finansowe. Lombard musi jedynie potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy, oszacować wartość przedmiotu stanowiącego zastaw i na koniec podpisać umowę z klientem. Umowy tego tupu zawierane są na zasadzie poufności, nie ma potrzeby ani sprawdzania historii kredytowej klienta ani informowania kogokolwiek o zaciągniętej pożyczce. Skorzystanie z usług profesjonalnego, sprawdzonego lombardu to najszybszy sposób na szybkie pozyskanie gotówki i poprawienie płynności finansowej, szczególnie w kryzysowych sytuacjach.

Jak wybrać dobry lombard?

Dobry, profesjonalnie działający lombard przede wszystkim musi działać zgodnie z prawem. Działanie lombardu regulują następujące akty prawne: ustawa o Kredycie Konsumenckim z dnia 12.05.2011 (Dz.U. z 2016r., poz.1528, ze zm.) oraz ustawa zwana potocznie antylichwiarską z 11 marca 2016 roku, która precyzyjnie określa granice wysokości odsetek, prowizji i wszelkich innych kosztów udzielania pożyczek. Lombard, który prowadzi działalność zgodnie z przepisami podle kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Drugą cechą, którą powinien wykazać się lombard to rzetelna wycena i właściwe i bezpieczne przechowanie przedmiotów będących zastawem. Te warunki spełnia artar.eu  - sieć działająca na rynku finansowym i jubilerskim zatrudniająca fachowców i rzeczoznawców. Artar.eu oferuje swoim klientom dokładną wycenę zastawów, a także zapewnia ich przechowywanie we własnych strzeżonych i monitorowanych magazynach.

Co może być zastawem w lombardzie?

Najczęściej są to: biżuteria i złom metali szlachetnych, diamenty, monety i inwestycyjne sztabki złota, srebra i platyny. Lombard akceptuje także sprzęt elektroniczny, cenne zegarki, samochody i maszyny budowlane. Lombard dokonuje bezpłatnej wyceny tych przedmiotów na podstawie której formułuję ofertę. Jeśli klient po wycenie nie akceptuje warunków  umowy nie musi z niej korzystać i nie ponosi żadnych kosztów.

Czy opłaca się pożyczać w lombardzie?

Pożyczka lombardowa nie jest tanią usługą. Pożyczkodawca ponosi koszty wyceny i  przechowania przedmiotu zastawu, musi liczyć się również ze sprzedażą zastawu jeśli pożyczka nie zostanie zwrócona w określonym umową terminie. Z drugiej stron w trudnych sytuacjach pożyczka w lombardzie jest jedynym sposobem pozyskania gotówki.  Lombard najczęściej udziela pożyczek na krótki okres  - od kliku do 30 dni. Do każdej umowy lombard artar.eu podchodzi indywidualnie.