Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Konto osobiste lub firmowe. Jakie powinno być?

Konto osobiste lub firmowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Banki prześcigają się w proponowaniu najkorzystniejszych udogodnień przy zakładaniu kont. Klient, czy to indywidualny, czy biznesowy ma do dyspozycji pełen wachlarz profitów płynących z założenia konta. Przypatrzmy się bliżej aktualnej ofercie banków w tym zakresie.

Konto osobiste

Dla aktywnych i wciąż zabieganych klientów najbardziej liczy się oszczędność czasu, wygoda i swobodny dostęp do usług bankowych. Możliwość założenia konta przez Internet Banki łączą często z premią na dobry początek. Można w ten sposób zyskać nawet do 200 zł.

Umowę podpisujemy bez konieczności pojawiania się w siedzibie Banku – dostarcza ją kurier. Dla weryfikacji tożsamości wystarcza zrobienie selfie. Jeżeli dodamy do tego zerowe koszty prowadzenia rachunku, z możliwością mobilnego dostępu do konta przez komórkę, mamy konto idealne w wersji dla zapracowanych.

Co z kartą płatniczą? Niektóre Banki oferują ją od razu w pakiecie przy zakładaniu konta osobistego. Co bardziej zapobiegliwe dodają do tego prowizję 0% przy wypłatach z dowolnego bankomatu w kraju, a nawet na świecie. Obsługa przelewów przez Internet, zleceń stałych, poleceń zapłaty nie musi generować żadnego dodatkowego kosztu. Klienci zwracają często uwagę na możliwość płatności w Blik. To rozwiązanie dla młodych, nowoczesnych i mobilnych, kupujących przez Internet lub często podróżujących.

Niezdecydowanych, Banki we współpracy z innymi podmiotami, przyciągają dodatkowymi benefitami w postaci punktów lojalnościowych do sklepów, punktów dla graczy, voucherów, kart, a nawet opieki medycznej lub technicznej.

Polecanie rachunku osobistego innym klientom lub przenoszenie z innych banków jest również premiowane wypłatami pieniężnymi czy też innymi profitami. Ciekawą opcją są konta oszczędnościowe, oprocentowane w wys. do 2 %. Nie jest to dużo, ale dla wielu będzie to stanowiło dodatkową zachętę. Oszczędność czasu, kosztów i dodatkowe bonusy przyciągają szczególnie ludzi młodych, aktywnych, dlatego też Banki udostępniają konta dedykowane pewnym grupom odbiorców indywidualnych, z ukierunkowaniem na typowe dla tej grupy preferencje. Np. konto dla studenta, dla osób podróżujących po świecie.

płatność telefonem

Konto firmowe

Jakie opcje dla Biznesu? Tutaj premie i benefity mają zazwyczaj wyższą wartość pieniężną. O ile w przypadku kont osobistych premia za założenie konta wynosi do 200 zł, o tyle dla Firm premia zwiększa się nawet do 1500 zł. Oczywiście premie są warunkowane nie tylko założeniem, ale też aktywnym korzystaniem z konta. Mogą być wypłacane nie tylko jednorazowo, lecz przez pewien czas (najczęściej 6 m-cy), co dla małych przedsiębiorców ma niebagatelne znaczenie.

Banki również nęcą klientów biznesowych możliwościami dostarczenia terminali płatniczych, przewalutowaniem transakcji, kredytów zabezpieczonych gwarancjami bankowymi, możliwością otwarcia rachunków pomocniczych, również w innych walutach – opcja korzystna zwłaszcza dla prowadzących obroty z kontrahentem zagranicznym. Oczywiście konto firmowe przez Internet za 0 zł oraz karta płatnicza to już standard.

Pojawiło się też kilka nowych możliwości, jak oferowane usługi księgowe, karty na tanie tankowanie na dowolnych stacjach paliwowych, a nawet usługi pośredniczenia w zakresie uzyskania środków z Tarczy Antykryzysowej.

Najbardziej przyjazny Bank dla każdego będzie oznaczał co innego. Rzadko kiedy Banki zapewniają wszystkie te opcje w ramach jednego rachunku bankowego. Najczęściej wybiera się pakiet najbardziej pożądanych opcji, inne pomijając. Z przedstawionych tu możliwości klient wybierze te, które najbardziej odpowiadają indywidualnym preferencjom.

Na stronie WiadomosciBankowe.Online można sprawdzić, które konta są najatrakcyjniejsze.

http://wiadomoscibankowe.online/