Najlepszy faktoring dla firmy transportowej

15 maj 2020

Przewoźnicy wiedzą, że do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku niezbędne jest dbanie o sprawność floty, zatrudnianie najlepszych specjalistów z branży i nieustanne inwestycje w rozwój. Wysoka jakość świadczonych usług jest ściśle uzależniona od wolnych środków, które przewoźnik może zainwestować w rozwój działalności. Z tego powodu wielu przewoźników stosuje faktoring jako stały element strategii finansowej swojej firmy.

Standardowe terminy płatności w transporcie to 30, 60, a nawet 90 dni. Tyle czeka przewoźnik na zapłatę za wykonany transport. Faktoring pozwala otrzymywać niemalże natychmiastowe wpływy na konto. Ułatwia zarządzanie wpływami i wydatkami. Skuteczność faktoringu zależy od wyboru oferty dopasowanej do profilu i potrzeb firmy. 

Ile faktycznie zapłacę za finansowanie?

Prowizja 3% - czy to na pewno jedyny koszt jaki poniesie przedsiębiorca? Oczywistym jest, że każdy z nas szuka rozwiązań korzystnych finansowo. Żeby ocenić czy wybrana oferta spełnia to kryterium należy zgłębić temat i sprawdzić co kryje się za kosztami. Niektóre firmy faktoringowe naliczają opłaty za dodatkowe usługi - zarządzanie wierzytelnością lub windykację. Może okazać się, że przy nieznacznie wyższej prowizji takie usługi są za darmo i można sporo zaoszczędzić w razie konieczności windykowania kontrahenta, który nie rozliczy się z faktorem. Na co zwrócić szczególna uwagę analizując koszty faktoringu?

  1. Jakie są koszty w przypadku ustalonego na początku okresu finansowania.
  2. Czy monitoring płatności i windykacja są zawarte w ustalonej prowizji czy są dodatkowo płatne.

Szybki przelew na konto. I co jeszcze?

Przedsiębiorcom działającym w branży TSL faktor powinien zagwarantować obsługę świadczoną przez specjalistów, którzy posiadają profesjonalną wiedzę z zakresu zarządzania wierzytelnościami i dobrze znają branżę transportową (obowiązujące przepisy, zwyczaje płatnicze). Takie kompetencje podnoszą jakość obsługi, ułatwiają analizę ryzyka i skracają czas wypłaty środków. Rola faktora nie powinna ograniczać się wyłącznie do wypłaty pieniędzy i wystawienia faktury prowizyjnej. Profesjonalna firma faktoringowa przejmuje monitoring płatności, kontakt ze zleceniodawcą w celu wyjaśnienia spraw dotyczących danej faktury. Dla przewoźnika oznacza to przede wszystkim dużą oszczędność czasu.

Finansowanie dostosowane do potrzeb firmy pozwalają zyskać czas i pieniądze. Przewoźnik może wtedy zainwestować w rozwój firmy, nową flotę, nawiązanie kolejnego kontraktu. Świadomość pewnej zapłaty za usługę, nawet tego samego dnia, daje ogromny komfort i pozwala na zmianę myślenia o płatnościach. Zamiast zastanawiać się kiedy i czy w ogóle zleceniodawca zapłaci, może spokojnie pomyśleć i zaplanować na co przeznaczy zarobione pieniądze. Odpowiednie usługi faktoringowe dla transportu mogą pomóc w realizacji Twoich obecnych i przyszłych planów biznesowych.

Sprawdź ofertę faktoringu dla firm transportowych.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt