Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dom nad morzem - sposób na biznes?

dom nad morzem
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Obecne prognozy przewidują wzrost zainteresowania wypoczynkiem w miejscowościach nadmorskich. W związku z pandemią koronawirusa, turyści deklarują chęć pozostania w kraju. Wynika to z kilku przyczyn, ale jedną z nich jest chęć wsparcia lokalnej turystyki. To idealny moment na zakup domu nad morzem, który można przekształcić w dochodowy biznes.

Zalety nadmorskich miejscowości 

Zakup domu nad morzem i przekształcenie go w pokoje lub apartamenty na wynajem nigdy nie był tak opłacalny. W sytuacji, gdy destynacje zagraniczne pozostają niedostępne, większość Polaków decyduje się na wakacje w jednej z nadmorskich miejscowości. Bliskość morza, zdrowe powietrze i bogata oferta turystyczna sprawia, że m.in okolice Kołobrzegu, Mielna i Ustronia Morskiego mają wiele do zaoferowania. Za popularnością obiektów zlokalizowanych w pasie nadmorskim idzie wyższa cena, którą trzeba zapłacić za nieruchomość. 

Otoczenie miejscowości nadmorskich gwarantuje szybkie zyski z inwestycji. Współczesny model podróżowania sprzyja prowadzeniu usług turystycznych przez cały rok, ponieważ wiele osób chętnie decyduje się na wypady weekendowe nad morze także jesienią oraz zimą. 

Ile można zarobić na wynajmie krótkoterminowym? 

Wynajem krótkoterminowy jest wyjątkowo korzystny, zwłaszcza w sezonie turystycznym, który zaczyna się od maja i trwa aż do końca września. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, w ciągu najbliższych kilku sezonów przewiduje się znaczny wzrost zainteresowania lokalnym wynajmem krótkoterminowym. Wakacje nad morzem są doskonałą alternatywą dla wyjazdów zagranicznych i stają się coraz popularniejszą opcją. Zainteresowanie noclegami nad morzem jest tak duże, że nie trzeba obawiać się konieczności obniżenia cen w wyniku dużej konkurencji. Rynek wynajmu krótkoterminowego nie jest w stanie zaspokoić popytu chętnych na pobyt w domu nad morzem. Ostateczny zysk z inwestycji zależy od kilku czynników m.in od standardu nieruchomości, wysokości opłat stałych oraz ustalonych cen za pobyt. Planując zysk z inwestycji należy wziąć pod uwagę: 

  • Obłożenie 
  • Lokalizację domu nad morzem
  • Koszt prowadzenia działalności (opłaty stałe, a także dodatkowe związane np. z remontem lub usługami sprzątającymi). 

Wybór domu nad morzem 

Na powodzenie inwestycji wynajmu krótkoterminowego ma wpływ kilka czynników. Poza odpowiednią reklamą i promocją, a także konkurencyjnymi cenami, znaczenie ma położenie domu, jego stan techniczny oraz połączenia komunikacyjne. W tej kwestii warto zaufać agentowi biura, który specjalizuje się w rynku nieruchomości nadmorskich. Specyfika branży turystycznej oraz dobra znajomość wad i zalet danej lokalizacji jest bardzo ważna przy wyborze idealnego lokum. Wybór domu nad morzem nie powinien być jedynie podyktowany ceną nieruchomości oraz dostępnością oferty. Na dom w dobrej lokalizacji zdecydowanie opłaca się poczekać. Pracownicy biura nieruchomości mają dostęp do znacznie większej bazy potencjalnych lokali niż osoba niezwiązana z branżą, dlatego szukając dobrego obiektu, który przyniesie w przyszłości korzyści finansowe, warto współpracować z doświadczoną agencją nieruchomości. 

Artykuł powstał we współpracy z www.chmielewski-nieruchomosci.pl