Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rynek magazynowy w Polsce – Wrocław w czołówce

magazyny self storage
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce systematycznie rośnie, co jest efektem m.in. postępującej urbanizacji i rozwoju wielu firm. Pojawiają się w tym zakresie nowe usługi – takie jak np. self storage, czyli wynajem magazynów samoobsługowych.

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się najbardziej dynamicznie w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Widoczne są w tym obszarze różne trendy. Warszawa jest co prawda liderem, ale usługa self storage we Wrocławiu także nabiera rozpędu. To jeden z najważniejszych kierunków, jakie zaznaczają swą obecność na rynku magazynowym na Dolnym Śląsku.

Wrocław – miasto z potencjałem

Wrocław należy do grona największych miast w Polsce. Jest znakomicie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy Zachodniej. Jest ważnym ośrodkiem biznesowym, co znajduje przełożenie m.in. na zwiększające się zapotrzebowanie na różnego rodzaju nieruchomości. Nie bez powodu magazyny self storage we Wrocławiu wzbudzają coraz większe zainteresowanie głównie biznesowych klientów, ale i osób prywatnych. Dla firm wynajmujących magazyny samoobsługowe, takich jak np. Kangu Self Storage, Wrocław i Dolny Śląsk to rynek odznaczający się ogromnym potencjałem inwestycyjnym.

Magazyn samoobsługowy czy tradycyjny?

Spełniające najwyższe standardy jakości magazyny self storage we Wrocławiu stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych magazynów. Każdy klient we własnym zakresie musi rozstrzygnąć, które rozwiązanie bardziej mu odpowiada. Usługa self storage we Wrocławiu ma obecnie coraz większy udział w rozwoju runku magazynowego w tym mieście. Na jej korzyść przemawiają przede wszystkim atrakcyjne ceny. Średnia stawka za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. w stolicy Dolnego Śląska wynosi ok. 100 zł netto za miesiąc. Na wynajem magazynu mogą więc sobie pozwolić firmy ze skromniejszymi budżetami o osoby prywatne. Dużym plusem omawianej usługi jest możliwość użytkowania małych powierzchni – nie trzeba wynajmować dużego obiektu, często 1 m kw. w zupełności wystarczy.