Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Magazyny w Polsce – dynamiczny rynek na Śląsku

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Na Śląsku rynek logistyczny i magazynowy nieustannie prężnie się rozwija – region ten zajmuje drugie miejsce, plasuje się tuż za Warszawą, pod względem popularności. Dynamicznie budowane są tu magazyny, biura i hale produkcyjne. Realizacje dotyczą nie tylko znanych miast, ale też mniejszych miejscowości – np. magazyny na wynajem Psary, Mysłowice czy Lędziny. To również dogodne lokalizacje, ale i niższe czynsze niż w dużych aglomeracjach.

Magazyny – wynajem – Psary

Psary – gmina położona w województwie śląskim znajduje się w północnej strefie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Taka lokalizacja gwarantuje jej duże zainteresowanie ze strony inwestorów i przedsiębiorców. Jej zaletą jest również sąsiedztwo dużych miast, które pełnią ważną rolę w regionie – z powodu tak dobrej lokalizacji dużą popularnością cieszą się hale przemysłowe oraz magazyny do wynajęcia w Psarach.  

W pobliżu leży między innymi Sosnowiec (ok. 15 km), Siemianowice Śląskie (ok. 11 km), Będzin (ok. 10 km) czy Dąbrowa Górnicza (ok. 15 km).  Niedaleko znajduje się także Bytom (ok. 18 km) Katowice (ok. 22 km) oraz Chorzów (ok. 28 km).

Magazyny do wynajęcia – Psary

Centrum logistyczne Psary. Jest to nowoczesny obiekt, który oferuje duży wybór powierzchni magazynowych, logistycznych i produkcyjnych. Potencjał hal magazynowych to około 320 000 mkw., zadbano też o wszystkie potrzebne media. To ważna inwestycja i lokalizacja na terenie będzińskiego powiatu, jak i Śląska.

DL Invest Group – magazyny w Psarach. Niemal milion metrów kwadratowych powierzchni, węzeł z drogą krajową nr 86 Katowice – Warszawa, dostępność kadry i pracowników – inwestycja DL Invest Group w Psarach to nowoczesny projekt, który wyróżnia się na tle innych. Obejmuje też biura, przedszkole, restaurację i specjalne strefy rekreacyjne. Łączna powierzchnia I etapu wynosi w tej inwestycji aż 70 tys. mkw. Jest też opcja jej poszerzenia do ponad 320 tys. mkw. w ramach całego projektu.

Hale produkcyjne – Psary. Ze względu na wygodne położenie i skomunikowanie z innymi regionami Polski oraz państwami sąsiadującymi popularne są hale magazynowe w Psarach, ale także obiekty, w których odbywa się produkcja. Realizacja inwestycji – np. parków logistycznych, magazynów, biur czy hal produkcyjnych na Śląsku to ciągły proces, gdyż obiekty te budzą niesłabnące zainteresowanie ze strony najemców, a tereny – krajowych i zagranicznych inwestorów. dogodne lokalizacje i niskie czynsze.