Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Darmowe terminale płatnicze dla Twojej firmy – sprawdź szczegóły

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Karty płatnicze stały się obecnie w Polsce niezwykle popularne. Z tego względu klienci oczekują, że także w mniejszych punktach sprzedażowych i usługowych znajdą terminal płatniczy, który pozwoli im zapłacić w sposób bezgotówkowy. Z perspektywy przedsiębiorców, urządzenia do przyjmowania takich płatności stały się niemal obowiązkowym wyposażeniem. Aktualnie może je otrzymać za darmo i nie ponosić żadnych kosztów przez pierwsze 12 miesięcy użytkowania.

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby otrzymać terminal płatniczy za darmo? 

Z myślą o promowaniu transakcji bezgotówkowych powstał program Polska Bezgotówkowa. Zgodnie z jego koncepcją, mali oraz średni przedsiębiorcy mogą uzyskać  urządzenia do akceptowania płatności bezgotówkowych, nie płacąc za sam sprzęt oraz nie ponosząc kosztów obsługi przez pierwszy rok. Ma to na celu ułatwienie dostępu do terminali płatniczych, szczególnie dla firm, które obawiały się początkowych opłat i tego, czy inwestycja okaże się dla nich opłacalna. Takie sytuacje często mają miejsce w mniejszych punktach zarówno w niewielkich miejscowościach, jak i niektórych rejonach większych miast, w wyniku czego mieszkańcy mają utrudniony dostęp do transakcji bezgotówkowych.

Aby wziąć udział w programie, przedsiębiorca musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim wymogiem jest to, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie umożliwiał realizowania płatności bezgotówkowych w swojej placówce. Akcja skierowana jest do mniejszych firm, więc nie kwalifikują się do niej także przedsiębiorcy oraz franczyzobiorcy z więcej niż pięcioma placówkami.

Wyłączenia obowiązują także operatorów automatów vendingowych oraz innego rodzaju urządzeń samoobsługowych. Udział w programie jest jednorazowy. 

Jak zgłosić się do programu? 

Przedsiębiorcy, którzy chcą zacząć umożliwiać realizowanie transakcji bezgotówkowych w swoich punktach i spełniają warunki uczestnictwa, powinni złożyć stosowne zgłoszenie z informacjami dotyczącymi prowadzonej działalności. Wcześniej przedsiębiorca musi też zdecydować, jakie terminale płatnicze do realizowania płatności bezgotówkowych, chciałby zamówić.

O szczegółach dotyczących dostępnych urządzeń możesz przeczytać na https://bezgotowki.pl/oferta/. Do dyspozycji są nowoczesne terminale płatnicze, które umożliwiają realizowanie transakcji bezgotówkowych z wykorzystaniem kart płatniczych, ale też choćby dostosowanych do tego telefonów komórkowych. Po wybraniu odpowiednich modeli wystarczy wypełnić zgłoszenie i przesłać je do weryfikacji, a po pozytywnym rozpatrzeniu, zamówione urządzenia (maksymalnie trzy) trafiają do przedsiębiorcy.