Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Narzędzia wspierające produktywność - czyli jak zarządzać swoim czasem

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Narzędzia wspierające produktywność pozwalają na lepsze zarządzanie swoim czasem oraz decyzjami w sferze biznesowej. Znając odpowiednie techniki, można zwiększyć swoją produktywność bez wkładania w to ogromu pracy. Jak zatem wpłynąć na własną przedsiębiorczość? 

  1. Wspieranie produktywności
  2.  Szkolenia

Wspieranie produktywności

Wspieranie produktywności to ważny element zarządzania własną osobą na rynku zawodowym. Niezależnie od tego, czy pracujemy w dużej firmie 10 lat, czy dopiero zaczynamy karierę lub prowadzimy interes, warto zwrócić uwagę na pewne techniki, pomagające stać się lepszym pracownikiem. Zacznijmy od tego, czym właściwie jest produktywność? Internetowy Słownik Języka Polskiego PWN podaje następujące definicje: "dawanie dobrych wyników w wytwarzaniu czegoś, wielkość efektu produkcyjnego uzyskanego z danych nakładów". Wspieranie produktywności wpływa na wyniki całej firmy, dlatego dobry przełożony będzie motywował swoich podwładnych tak, aby byli w stanie osiągnąć jak najlepsze wyniki. Nie chodzi o to, aby codziennie zostawać w pracy po godzinach. Zmęczony pracownik nigdy nie będzie w stanie spełnić oczekiwań własnych oraz szefa. Dlatego tak ważne są narzędzia wspierające produktywność

Na początku każdego dnia pracy warto dokładnie określić zadania do wykonania oraz ich ważność. Najzwyklejsza to-do lista pozwoli profesjonalnie zaplanować dzień, tak aby nie tracić czasu na zbędne czynności. Tutaj trzeba także poćwiczyć własne samozaparcie i zrezygnować z różnych rozpraszaczy. Przeglądanie social mediów lub różnych stron internetowych może bowiem bardzo mocno wciągnąć. Nawet jeśli obiecujemy sobie, że to będzie tylko 15 minut, to często potrafimy poświęcić temu nawet kilka godzin. 

Warto również nagradzać się za każde wykonane zadanie. Metoda małych prezencików, nawet w postaci kawy czy ulubionej herbaty sprawia, że dodajemy sobie energii i pozytywnego nastawienia. A to własnie te rzeczy pozwalają nam przetrwać nawet najgorszy dzień w pracy. Zrezygnujmy także z multitaskingu. Najlepiej dokończyć jedną rzecz, tak by można było skupić myśli na kolejnym zadaniu. 

2. Szkolenia

Zarządzanie czasem to jeden z najważniejszych elementów, który pozwoli nam zwiększyć produktywność. Obecnie na rynku funkcjonują firmy przeprowadzające szkolenia z zakresu prawidłowego zarządzania własnym czasem. Podczas spotkań uczestnicy dowiadują się, jak skutecznie zaplanować dzień oraz co może przeszkodzić w wypełnianiu zadań. Warto także znaleźć w ciągu dnia kilka minut na krótki odpoczynek. Wszystkie prezentowane techniki sprawiają, że przy takich samych nakładach pracy, uda nam się wykonać jeszcze więcej zleceń.