Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Sposoby na bezpieczne zakupy przez internet

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Zakupy online stają się coraz bardziej popularne. Większość z nas ma stały dostęp do internetu i chętnie korzysta z jego możliwości. Czy podczas robienia zakupów online chronimy swoje dane? Sprawdź sposoby na bezpieczne zakupy przez internet.

Zakupy przez internet

Obecnie internet daje nam mnóstwo możliwości. Możemy zamawiać posiłki z wybranych restauracji, oglądać filmy i seriale, szukać ofert mieszkań. Przez internet kontaktujemy się również ze swoimi znajomymi za pośrednictwem poczty mailowej, czy mediów społecznościowych. Bardzo często robimy również zakupy online. Kupujemy ubrania, kosmetyki, zamawiamy meble do mieszkania, robimy zakupy spożywcze. Wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednią stronę z interesującymi nas produktami i zapłacimy za wybrane zamówienie. Po sfinalizowaniu zamówienia, pozostanie nam czekać na przesyłkę, która zostanie dostarczona na wskazany przez nas adres.

Bezpieczne zakupy online

W sytuacji, gdy nie mamy czasu na wyjazd do supermarketu, czy galerii handlowej, dobrą alternatywą staną się dla nas zakupy online. Musimy zagospodarować sobie trochę czasu na znalezienie odpowiedniego produktu. Jak jednak dbać o bezpieczeństwo w sieci? Konieczne jest, aby osoby kupujące w sklepach online sprawdzały swoje skrzynki mailowe, oraz stan konta w systemie bankowym. Po dokonaniu zakupów powinna przyjść wiadomość potwierdzająca dokonanie płatności, jak i informacja o rozpoczęciu procedury pakowania produktu, czy wysłania do nas pod wskazany adres. Jeżeli jednak zauważymy podejrzane płatności na naszym koncie bankowym, niezwłocznie zgłośmy sprawę do naszego banku. Jeżeli dojdzie do kradzieży naszych danych osobowych, powinniśmy również zawiadomić policję. Pamiętajmy, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych stron internetowych. Podczas zakupów online nie korzystajmy ze stacjonarnych sprzętów dostępnych w kafejkach internetowych.

Jak szukać najlepszych ofertę?

Oferty online warto szukać za pośrednictwem porównywarek cenowych. Dają one możliwość wyszukania ciekawych okazji cenowych i promocji. Często również jesteśmy w stanie znaleźć dobrą i o wiele atrakcyjniejszą jakościowo alternatywę produktu, jaki chcemy zakupić. Wiele stron wymaga rejestracji. Przed założeniem konta klienta, czytajmy regulaminy i wszystkie informacje, które udostępniane są na serwisie. Niestety, w sieci, jak i w życiu czekają na nas nieuczciwi sprzedawcy.

Weryfikacja sklepu i sprzedawcy

Przed dokonaniem zakupów u danego sprzedawcy, warto zapoznać się wcześniej z opiniami klientów. Jeżeli znajdziemy dużo pozytywnych komentarzy, śmiało możemy sfinalizować nasze zakupy online. Takie informacje znajdziemy np. na forach tematycznych. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową nazwę sklepu i dopiszemy “opinie” Pamiętajmy jednak, że nie możemy jedynie kierować się opiniami znajdującymi się na forach. Najlepszym sprawdzonym źródłem są znajomi, którzy osobiście robili zakupy w danym sklepie internetowym.

Płatność za zakupy 

W trakcie procesu zakupu produktu warto zorientować się, jakie mamy opcję płacenia za dany towar. Najczęstszą stosowaną opcją jest wykonanie szybkiego przelewu. Wybierając tę opcję, po kliknięciu ikonę naszego banku, w którym posiadamy rachunek bankowy, zostajemy przekierowani na stronę z możliwością zalogowania się na nasze konto. Inną opcją płatności za zakupy jest ręczne wprowadzenie numeru karty kredytowej, bez konieczności logowania się na konto bankowe. W tym przypadku należy również wprowadzić dane właściciela karty kredytowej, numer CVV2 z rewersu karty, oraz datę ważności. Jedną z najnowszych metod płatności jest BLIK. Jest ona całkowicie bezpieczna i wygodna. Wystarczy przepisać kod i zaakceptować transakcję. Dzięki BLIK przelew wykonywany jest w sposób natychmiastowy. Podczas wykonywania płatności powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy strona internetowa posiada certyfikat bezpieczeństwa. Połączenie chroni nas przed wykorzystaniem naszych danych osobowych przez osoby trzecie. Jak widać, opcji wykonania płatności za produkty online jest wiele.

Dostawa produktów 

Zamówione produkty dostarczane są pod wskazany przez nas adres. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem jest zamówienie usług firmy kurierskiej. W danym dniu kurier dostarczy paczkę. Często przed samym dostarczaniem zamówionych produktów, otrzymujemy wiadomość SMS potwierdzającą przybycie kuriera wraz z podaną szacunkową godziną jego przybycia. Jeżeli jednak chcemy skorzystać z innej opcji przesyłki, możemy wybrać np. paczkomaty, czy przesyłki ekonomiczne lub ekspresowe. W zależności od naszych preferencji wybieramy odpowiedni sposób dostawy. Jeżeli produkt nie będzie spełniał naszych wymagań, mamy prawo do jego zwrotu. W sklepach internetowych czas wynosi do 14 dni roboczych od momentu wysłania paczki. Niektóre sklepy przewidują dłuższy czas możliwości odesłania przesyłki, bez podawania przyczyny zwrotu.

Gdzie uzyskamy szybką gotówkę?

Wybrałeś już odpowiedni sklep i masz zapełniony cały koszyk? Brakuje Ci jednak pieniędzy na sfinalizowanie zakupów? Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z firm pozabankowych, oferujących otrzymanie szybkiej gotówki na konto bankowe. Sprawdzoną ofertę pożyczkową znajdziemy również na porównywarkach pożyczkowych, gdzie w szybki i prosty sposób uzyskamy potrzebne pieniądze. Niektóre firmy umożliwiają uzyskanie gotówki do kilkunastu minut od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Po wybraniu odpowiedniego pożyczkodawcy, wypełniamy prosty i intuicyjny formularz online. Pożyczkodawcy proszą o podanie podstawowych danych osobowych, które również znajdziemy na dowodzie osobistym. Pożyczki ratalne i chwilówki dostępne są dla osób pełnoletnich, posiadających obywatelstwo polskie.

Artykuł opracowany przez specjalistów www.pozyczkowy-portal.pl