Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Osobne pomieszczenia biurowe dla pracowników czy biuro open space?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W ostatnim czasie coraz więcej osób planuje otworzyć swoją własną działalność gospodarczą. Jest to podyktowane przede wszystkim chęcią zarobienia większej ilości pieniędzy. Jednak należy pamiętać o tym, że bardzo istotne jest nie tylko dobranie wykwalifikowanych pracowników, którzy znacznie ułatwią nam prowadzenie naszej działalności gospodarczej.

W ostatnim czasie coraz więcej osób planuje otworzyć swoją własną działalność gospodarczą. Jest to podyktowane przede wszystkim chęcią zarobienia większej ilości pieniędzy. Jednak należy pamiętać o tym, że bardzo istotne jest nie tylko dobranie wykwalifikowanych pracowników, którzy znacznie ułatwią nam prowadzenie naszej działalności gospodarczej.

Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie każdego biura, a w szczególności stworzy naszym pracownikom naprawdę dobre stanowiska pracy. Wzorem amerykańskich biur, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na stworzenie tak zwanego open space. Zatem czy rzeczywiście jest to dobry pomysł? O czym powinniśmy pamiętać, decydując się właśnie na takie rozwiązanie?

Odpowiednie biuro dla dużej firmy

Wybranie odpowiedniej powierzchni biurowej dla naszego przedsiębiorstwa jest bardzo ważne. Jest wiele ważnych elementów na które należy zwrócić uwagę wynajmując biuro. Nawet w przypadku gdy już zgromadziliśmy duży zespół pracowników powinniśmy pamiętać o tym, że może być on jeszcze większy w przyszłości. Zatem jakie biuro najlepiej wybrać?

Największe zalety biur open space

Zdecydowanie bardzo popularne, już od lat 90. ubiegłego wieku, są biura typu open space. To właśnie w takich dużych pomieszczeniach bardzo często gromadzi się wielu pracowników, którzy na co dzień są zmuszeni biurko przy biurku wykonywać swoją pracę. Wzorem amerykańskim w takim jednym pomieszczeniu może przebywać nawet kilkadziesiąt osób. Tym samym możemy znacznie zaoszczędzić miejsca w naszej siedzibie, zmniejszyć koszty utrzymania biura, a także sprawić, aby pracownicy byli bardziej zmotywowani oraz nastawieni na wzajemną współpracę.

Jednak czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie dla każdego biura?

Jakie wady ma otwarta przestrzeń biurowa?

Przede wszystkim największą wadą, jaka pojawia się w tego typu biurach jest duży hałas. Bardzo często trudno jest się skupić, jeżeli w biurze pracuje aż kilkadziesiąt osób. W takich miejscach nasza praca może być również często przerywana przez wiele osób. Niestety w biurach typu open space nie zaznamy prywatności, co jak wskazują najnowsze badania jest największą wadą wskazaną przez pracowników właśnie takich rozwiązań.

Zdecydowanie odpowiednie urządzenie biura jest bardzo ważne. Decydując się na otworzenie w szczególności dużego przedsiębiorstwa powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo często nasi pracownicy będą potrzebowali dużo miejsca do pracy, w szczególności jeżeli nasza załoga będzie dość liczna.

Warto także spojrzeć trochę w przyszłość i tym samym zdecydować się na pozostawienie jeszcze wolnego miejsca w administracji w przypadku, gdyby nasza firma się jeszcze bardziej rozrosła lub tym samym chcielibyśmy przyjąć praktykantów lub też stażystów. Możliwości w tym temacie jest bardzo wiele, z tego powodu warto zadbać o to, aby w takim przedsiębiorstwie było jak najwięcej miejsca.

Bardzo popularne w ostatnim czasie wzorem amerykańskim staja się biura typu open space. Z pewnością takie rozwiązanie ma wiele zalet, jednak jeżeli cenimy sobie ciszę w firmie, nie powinniśmy z niego korzystać.