Salon fryzjerski - jak urządzić ponadczasowe i nowoczesne wnętrze

21 maj 2019

Aranżacja wnętrz lokali usługowych to bardzo ważny aspekt, który ma duży wpływ na ich późniejsze funkcjonowanie. Klientki i klienci oceniają przysłowiową książkę po okładce i wybierają tę, która przypadnie im najbardziej do gustu. Ponure i brzydkie pomieszczenia skutecznie odpychają potencjalnych zainteresowanych. Przedstawiamy kilka przydatnych porad, które pozwolą na stworzenie miejsca, które spodoba się najbardziej wymagającym klientom.

Odpowiednie meble do salonu fryzjerskiego

Podstawowym i nieodzownym elementem każdego lokalu usługowego są meble. Meble fryzjerskie muszą być zarówno funkcjonalne, aby dobrze się przy nich pracowało, ale również eleganckie i nowoczesne. Aby mieć pewność co do spójności wystroju wnętrza, zdecyduj się na zestawy mebli fryzjerskich, zamiast kompletowania pojedynczych produktów. Sklep internetowy Modna Kaja oferuje szeroki asortyment produktów przydatnych w pracy każdego fryzjera, w tym mebli fryzjerskich. Sprawdź ofertę na https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h. Pamiętaj, że przy wyborze odpowiednich mebli musisz kierować się przede wszystkim potrzebami Twojego salonu oraz rozmiarami pomieszczeń, którymi dysponujesz.

Kolory odpowiednie do salonu fryzjerskiego 

Aby stworzyć ponadczasowe, a jednocześnie nowoczesne wnętrze, musisz przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie kolory, spodobają się maksymalnej liczbie klientów. Badania dowodzą, że optymalne dla ludzkiego oka, a także samopoczucia to szarości, kolory ziemi, oraz delikatne odcienie niebieskiego oraz zielonego. Choć obecnie trendy są mocne kolory takie jak czerwień czy róż, a większość dodatków jest czarna bądź biała, nie oznacza, że również Ty musisz ulegać takiej modzie. Dzięki zastosowaniu spokojnych barw spowodujesz, że klienci będą czuć się u Ciebie komfortowo. Pamiętaj, aby nie przesadzić z wielością kolorów. Ponadczasowe wnętrza są bardzo monochromatyczne – w tym tkwi ich geniusz.

Ponadczasowe dodatki do wnętrza salonu fryzjerskiego 

Nawet jeśli zdecydujemy się na eleganckie meble i dopasujemy do nich odpowiednie kolory, całość możemy zepsuć tandetnymi dodatkami. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem zwłaszcza w aspekcie dodatków. Aby mieć pewność, że nie przekraczamy cienkiej granicy kiczu, należy zachować umiar i rozsądek w kupowaniu dodatków. Świetnym rozwiązaniem jest zakup takich ozdób, które są ponadczasowe i tym samymi nigdy się nie nudzą. Są to przede wszystkim szklane eklektyczne wazony na kwiaty oraz proste lustra. Zapominamy, że doskonałym dopełnieniem wnętrza mogą być również kwiaty doniczkowe. Obecny we wnętrzarstwie trend o nazwie urban jungle podbija Instagram. Zamiast w tandetne reprodukcje, zainwestuj więc w dziurawce, paprocie czy inne zielone roślinki. Wyglądają one okazale przez cały rok, a w przeciwieństwie do fototapety z zachodem słońca, spodobają się klientom w każdym wieku i o różnorodnym guście.

Nowoczesne i ponadczasowe wnętrze to inwestycja, która nie jest stosunkowo droga. Dzieje się tak, ponieważ podczas aranżacji takiej przestrzeni, kierujemy się minimalizmem. Zmniejszamy więc koszty do minimum, a jeśli już dokonujemy zakupów, są one przemyślane, a wybrane produkty będą służyły nam przez lata.

 

magazyn

Popularne

Wybrane

rotowanie opon

Czym jest rotowanie opon i po co się je stosuje?

22 wrzesień 2020
Plastic Tax

Nadchodzi Plastic Tax! Co jego wprowadzenie oznacza dla producentów opakowań i konsumentów?

22 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt