Ubezpieczenie na życie – porównanie ofert w kilka minut jest możliwe

26 kwiecień 2019

Ubezpieczenie na życie może ochronić Ciebie i twoją rodzinę w losowych sytuacjach, na które nie masz wpływu. Jest to bardzo ważne, by dobrać polisę do swoich potrzeb. Jednak jak to zrobić? Gdy wybierasz ubezpieczenie na życie, porównanie dostępnych ofert to dobry pomysł, ponieważ nierzadko w tej samej cenie, ubezpieczyciele oferują różny zakres ochrony. Takie porównywanie ubezpieczeń na życie jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu, gdy skorzystasz ze stron, gdzie umieszczone są takie zestawienia. Przeczytaj, jak korzystać z takich witryn oraz jaki zakres ochrony wybrać, by czuć się bezpiecznie.

Ubezpieczenie na życie – porównanie ofert na stronie internetowej

Najszybszą i najwygodniejszą metodą na sprawdzenie, co oferują ubezpieczyciele, jest wyszukiwanie polis na stronie internetowej. Jest wiele witryn, które oferuje zarówno rankingi, jak i zestawienia ofert z możliwością szybkiego dopasowania poprzez formularz. Przed przystąpieniem do poszukiwania polisy, warto wiedzieć, że ubezpieczenia na życie dzielą się na polisy ochronne i inwestycyjne. Jedne i drugie można porównać, wchodząc na stronę internetową.

Ranking – jak działa?

Witryny zawierające rankingi wskazują, które ubezpieczenie na życie jest aktualnie najlepsze. Oferty znajdujące się w takich zestawieniach wybierane są w oparciu o różne kryteria np.:

  • opinii wśród klientów na temat danej firmy lub pakietu przez nią oferowanego,
  • stosunku ceny do zakresu oferowanej ochrony,
  • najlepiej odpowiadające stale zmieniającym się potrzebom klientów – takie badanie wykonują specjaliści z branży ubezpieczeniowej, na podstawie ankiet, badań społecznych itp.

Wchodząc na taki ranking, wystarczy przeczytać, co mieści się w zakresie polisy oferowanej przez danego ubezpieczyciela.

Ranking z formularzem – dopasowanie oferty do potrzeb klienta

Na stronie tego typu, klient, wypełniając formularz, zostawia informacje na swój temat. Witryna automatycznie, na podstawie tych danych dobiera propozycje ubezpieczeniowe. Uzyskane w ten sposób wyniki są dopasowane do potrzeb wyrażonych przez klienta. Na takiej liście znajduje się kilka pozycji, co daje możliwość wybrania najkorzystniejszego ubezpieczenia na życie. Porównanie ich pod względem zakresu ochrony i ceny to najszybsza metoda na znalezienie polisy idealnej.

Ubezpieczenie na życie – porównanie i dopasowanie w bezpieczny sposób

By wpisane w formularzu na stronie dane, zostały wykorzystane jedynie w bezpieczny sposób, należy wybierać te strony, które na formularzu w widocznym miejscu, umieszczają informacje dotyczące sposobu i celu przetwarzania pozyskanych danych. Taka klauzula musi zawierać informacje o nazwie podmiotu przetwarzającego informacje na temat klienta, a także opis celu, w jakim będą one przetwarzane. Przykładem takiej bezpiecznej witryny jest: https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/ranking/ubezpieczenie-na-zycie/, gdzie klauzula jest widoczna od razu po wejściu na formularz. Tylko na takich stronach należy wpisywać informacje na swój temat. Klient korzystający z takiej witryny może być pewien, że ta strona jest bezpieczna.

Ubezpieczenie na życie – czy to inwestycja, która się opłaca?

Wybierając ubezpieczenie, zastanów się jaki zakres ochrony jest Ci potrzebny. Jeśli masz rodzinę, pomyśl o zabezpieczeniu ich na wypadek zapadnięcia na przewlekłą chorobę czy stania się ofiarą wypadku. Szeroki zakres ochrony to nie tylko komfort psychiczny dla Ciebie, ale także zabezpieczenie dla Twoich bliskich. Pomyśl o nich już dziś i zobacz, co oferują ubezpieczyciele. W tym celu skorzystaj z rankingu z formularzem i dopasuj je do swoich wymagań.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt