Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy można dostać kredyt na 200 tysięcy złotych przez Internet?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wysoka kwota kredytu bankowego najczęściej kojarzy się z kredytem hipotecznym. Jednak nie musi to być jedyny rodzaj kredytu opiewający na kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Wbrew pozorom można wziąć kredyt w wysokości na przykład 200 tysięcy złotych i wydać go na zakup samochodu, remont mieszkania czy wysłanie dziecka na studia za granicę. Mimo, że w dobie obecnej istnieje wiele stypendiów dla studentów to i tak pomoc rodziny może okazać się niezbędna, aby móc studiować za granicą bez martwienia się o fundusze. Powstaje jeszcze pytanie gdzie można dostać tak wysoki kredyt?

Kredyt przez Internet - jak to działa?

W powszechnej opinii funkcjonuje stwierdzenie, że nie da się wziąć kredytu w banku tylko przez Internet. Jednakże da się zaciągnąć pożyczkę w parabanku. Jedno i drugie stwierdzenie nie jest do końca prawdziwe, ponieważ niektóre banki akceptują wnioski składane przez Internet i przelewają kwotę pożyczki przez bankowość elektroniczną. Z kolei parabanki mogą też mieć pracowników terenowych, z którymi podpisujemy umowę o pożyczkę podczas spotkania.

Żeby sprawdzić, które banki komercyjne umożliwiają pożyczenie pieniędzy online albo też jeśli interesuje nas kredyt na wspomniane wyżej 200 tysięcy złotych to warto odwiedzić tę stronę https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-200-tysiecy/. Można na niej złożyć wniosek opiewający na konkretną kwotę oraz z wybranym czasem spłaty i otrzymać oferty od banków wyliczone dla konkretnej osoby. Nie są to tylko reklamy i ogólnikowe propozycje, a dokładna kalkulacja. Oczywiście część ofert będzie wiązała się z odwiedzeniem placówki bankowej, ale nie wszystkie.

Kredyt na 200 tysięcy - czy to się opłaca?

Oczywiście z góry wiadomą rzeczą jest, że pożyczając w banku 200 tysięcy złotych oddamy o wiele więcej. Jednak mimo to banki są instytucjami pewnymi, z jasnymi warunkami oraz regulaminem. Można więc im zaufać. Ponadto jeśli zaczniemy mieć wątpliwości po podpisaniu umowy o kredyt to mamy możliwość od niej odstąpić w terminie do 14 dni licząc od dnia podpisania umowy. Można więc powiedzieć, że opłaca się wziąć tak dużą pożyczkę w banku.

A co z kosztami? Przykładowo, gdy pożyczymy 200 tysięcy złotych na okres spłaty 84 miesiące to średnia rata miesięczna będzie wynosić 3652 złote. Warto jednak wiedzieć, że taki kredyt można rozłożyć do spłaty nawet na 10 lat, a wtedy rata będzie niższa. Tutaj kwestia opłacalności związana jest z naszymi dochodami oraz celem wzięcia tak dużego kredytu. Jeśli zainwestujemy te pieniądze w remont nieruchomości czy edukację dzieci z pewnością uznamy, że mimo wszystko taki kredyt się opłaca.