© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Program do faktur - z jakiego oprogramowania skorzystać w 2019 roku?

 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Rok 2019 to nowe wyzwania i postanowienia, które będziemy chcieli zrealizować na wielu płaszczyznach, również zawodowych. Wśród nich wielu przedsiębiorców za cel postawi sobie rozwój własnej działalności bądź otworzenie zupełnie nowej. Kluczowy staje się wówczas wybór dobrego i prostego oprogramowania do fakturowania.

Jakie zalety posiada dobry program do wystawiania faktur?

Fakturowanie często kojarzy się ze żmudnym obowiązkiem biurowym, zabierającym czas i przysparzającym bardzo dużo niepotrzebnych sytuacji stresowych spowodowanych np. ciągle zmieniającymi się przepisami prawnymi. Aby tego uniknąć i właściwie zadbać o rozwój prowadzonej działalności należy wybrać odpowiedni program do fakturowania, który zaoszczędzi czas i sprawi, że fakturowanie będzie proste.

Dobry program do faktur powinien być intuicyjny i przejrzysty. Każdy nowy użytkownik powinien bez trudu wygenerować w nim podstawowe rodzaje dokumentów księgowych, wysłać maila, czy przygotować popularne zestawienie jakim jest Jednolity Plik Kontrolny (zwany w skrócie JPK). Aplikacja powinna wyróżniać się funkcjami, które usprawnią pracę biurową i spełnią oczekiwania odbiorców zgodnie z wymogami danej firmy. Dlatego też, prosty program do wystawiania faktur powinien umożliwiać personalizację pod daną działalność, czyli np. mieć możliwość tworzenia indywidualnych szablonów wydruków czy oznaczania własnych danych. Zarówno podatnicy rozliczający się z VAT, jak i ci pozbawieni tego obowiązku, współpracujący z podmiotami krajowymi bądź zagranicznymi powinni mieć możliwość wystawiania faktur bez i z VAT-em, w walutach innych niż PLN i obcych językach. Oprogramowanie, które jest wyposażone w przydatne funkcje umożliwia m.in. pobranie danych klienta z CEiDG, stworzenie ofert, zamówień, cennika, a także przydatnych raportów i analiz sprzedaży.

Z jakiego rozwiązania skorzystać, aby fakturowanie w 2019 roku było proste?

Ciekawą propozycję przygotowała łódzka firma MEGA-TECH, czyli program do fakturowania Faktura Small Business. Program ten posiada przejrzysty interfejs i wpisuje się w funkcjonalności, które wpływają na szybkie wystawianie dokumentów i rozwój prowadzonego biznesu. Zastosowane w nim rozwiązania oparte są o opinie i propozycje użytkowników oraz o funkcjonujące przepisy. Ten program do faktur posiada unikalną metodę wyświetlania danych, dzięki czemu pokazanie listy 50 tys. klientów trwa niecałą sekundę. Ewidencjonowanie jest niezwykle proste. Użytkownika błyskawicznie wystawia dokumenty, przesyła je do kontrahenta mailem, pobiera dane klientów z CEiDG, generuje JPK, czy tworzy przydatne kartoteki. Przechowywane dane są chronione dzięki kopii bezpieczeństwa. Dodatkowo faktury można eksportować do znanych programów księgowych.

To najwyższy czas na wybór właściwego rozwiązania biurowego, które uprości pracę każdego przedsiębiorcy. Nowy rok powinien przynieść dobre zmiany, które umocnią rynkową pozycję danej firmy, bądź skutecznie przyczynią się do jej rozwoju. Dlatego już teraz warto zdecydować się na praktyczny program do faktur.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry