Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym są powiadomienia Push?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Powiadomienia w czasie rzeczywistym i wysoki współczynnik konwersji. To wszystko jest możliwe w przypadku wykorzystania powiadomień push. To narzędzie może znacznie poprawić statystyki odwiedzin strony oraz zwiększyć sprzedaż w sklepach internetowych. Ma także wiele innych zalet, z których korzysta coraz więcej firm.

Czym są web push?

Powiadomienia push, to komunikaty które wyświetlają się nam jeśli wyrazimy na to zgodę. Można to zrobić jednym kliknięciem podczas odwiedzin na danej stronie WWW. W związku z tym, że internauci nie muszą przy tym wypełniać żadnych formularzy ani dzielić swoimi danymi, bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania.

Bezpieczeństwo i brak formalności

Ochrona danych osobowych jest niesamowicie ważną kwestią. Każdy kto zbiera dane użytkowników strony musi dostosować swój regulamin do nowych regulacji. W przypadku powiadomień push problem ten nie istnieje. Wystarczy zgoda użytkownika, a my możemy przesyłać mu najważniejsze treści dotyczące naszej witryny.

Unikanie blokowania treści

Adblock stał się prawdziwą zmorą reklam w Sieci. Jest włączony niemal na każdej przeglądarce i skutecznie chroni użytkowników przed niektórymi przekazami. Powiadomienia push nie są jednak zwykłym komunikatem reklamowym. Internauta sam zezwala na ich pojawianie się w wyszukiwarce, dlatego Adblock na pewno nie będzie blokował wyskakujących okienek.

Wiele zalet

Powiadomienia push mają wysoką skuteczność ponieważ wyświetlają się użytkownikom w czasie rzeczywistym i bardzo trudno jest je przeoczyć. Odpowiednio przygotowana treść zachęci także do konwersji. Jak więc ją stworzyć? Prace należy rozpocząć od chwytliwego nagłówka, to on jako pierwszy zostanie przeczytany przez użytkownika, powinien więc zachęcić go do działania. Treść komunikatu również jest ważna, to w niej zawieramy najważniejsze informacje o produkcie, usłudze czy promocji. Dopełnieniem całości będzie wysokiej jakości grafika i link przekierowujący do strony. Aby ułatwić sobie prace warto skorzystać z narzędzia jakie oferuje nam 
push-ad.com. Dzięki niemu bez problemu stworzymy kampanię, sprawdzimy jej skuteczność i będziemy zarządzać bazą użytkowników.