Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy istnieją firmy pomagające wyjść z długów? Sprawdzamy

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Nietrudno jest wpaść w spiralę długów. Zaś wyjście na finansową prostą to często nie lada wyzwanie. Gdy suma niespłaconych zobowiązań rośnie, a w Twojej skrzynce pojawiają się kolejne wezwania do zapłaty – pojawia się obawa, że to sytuacja bez wyjścia. Co zrobić, aby uwolnić się od problemów finansowych? Wsparcia udzielą firmy pomagające wyjść z długów.

Gdy pojawiają się długi, zjawia się również stres – zwłaszcza, gdy masz świadomość, że Twoja obecna sytuacja finansowa nie daje szansy na spłatę zaległych zobowiązań. Co więcej, jeśli długi są efektem niespłaconych rat, z miesiąca na miesiąc Twoja sytuacja może się pogarszać. Bank lub firma, która udzieliła Ci kredytu, ma prawo naliczać odsetki za zwłokę w spłacie zobowiązań. Z tym problemem nie musisz się zmagać samodzielnie. Na szczęście na rynku działają profesjonalne firmy pomagające wyjść z długów. Są to przede wszystkim firmy windykacyjne, czyli zajmujące się oddłużaniem.

Firmy pomagające wyjść z długu naprawdę istnieją

Mimo że działalność tego typu firm u wielu osób budzi negatywne konotacje, w rzeczywistości to właśnie podmioty takie jak np. ULTIMO udzielają prawdziwej pomocy w spłacie zadłużenia. Dlaczego? Spójrzmy prawdzie w oczy: dług nie zniknie sam z siebie. Jeżeli powstał, to szanse na to, że zostanie umorzony, są znikome. Jedyne więc, co Ci pozostaje, to go spłacić. Firma windykacyjna może być Twoim „przewodnikiem” na tej drodze.

Jak może pomóc firma windykacyjna? Jej wsparcie będzie Ci potrzebne przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteś w stanie jednorazowo uregulować całej kwoty Twojego zadłużenia. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, wcale nie musi to oznaczać, że sprawa od razu trafi do sądu, a następnie do komornika. Jeżeli jesteś klientem firmy windykacyjnej, masz spore szanse na to, aby się dogadać, czyli podpisać korzystną ugodę.

Skorzystaj z pomocy i spłać swoje zobowiązania krok po kroku

Na czym polega ugoda, którą możesz zawrzeć z firmą windykacyjną? Na dostosowaniu wysokości rat Twojego długu do sytuacji materialnej, w jakiej się obecnie znajdujesz. Bardzo często przyczyną długów są nagłe problemy finansowe spowodowane choćby utratą pracy czy chorobą. Jeżeli w związku z nimi nie stać Cię na spłatę rat w wysokości kilkuset złotych miesięcznie, podczas rozmowy z doradcą firmy windykacyjnej możesz ustalić warunki, których będziesz mógł dotrzymać.

Doradca firmy windykacyjnej:

  • w spokojnej rozmowie przeanalizuje Twoją obecną sytuację finansową,
  • podejdzie do Twoich problemów ze zrozumieniem,
  • zaoferuje ugodę, która pozwoli Ci spłacić zadłużenie, ale tak, abyś mógł dotrzymać swoich zobowiązań z miesiąca na miesiąc, nie narażając siebie i swojej rodziny na poważne problemy.

Jak się skontaktować z profesjonalnym doradcą? Jeśli jesteś klientem ULTIMO, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w piśmie, które otrzymałeś od firmy windykacyjnej. Możesz również po prostu zadzwonić na infolinię lub skorzystać z platformy on-line i podpisać ugodę przez Internet.