Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ulgi podatkowe 2018 – jak możesz zaoszczędzić?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wraz z nowym rokiem nastąpiły zmiany w PIT m.in. kwota wolna od podatku. Poznaj wykaz ulg podatkowych 2018 i dowiedz się jak możesz zaoszczędzić.

Ulgi podatkowe 2018

Jedną z najbardziej istotnych zmian w rozliczeniach PIT za 2017 (pit 2018) jest wyższa kwota zmniejszająca podatek (z 556, 02 zł do wartości od 1188 zł do 0 zł) w roku 2017 oraz wyższa kwota wolna od podatku w roku 2017. Lista ulg podatkowych jest naprawdę obszerna (na co możesz liczyć):

a) jesteś dawcą krwi?
Możesz liczyć na ulgę w postaci 1 litr pobranej krwi to 130 zł, ale również za 1 mililitr krwi pobranej do celów diagnostycznych to 1 złoty, na największą ulgę możesz liczyć za 1 litr osocza od dawcy (m.in. zabieg uodpornienia) wynosi 350 zł.

b) sprzedajesz własne przetwory rolne (do 20 tys. zł)
Jeśli sprzedajesz przetwory (produkty roślinne i zwierzęce) do wartości 20 000 zł rocznie możesz być zwolniony z podatku dochodowego.

c) ulgi dla osób niepełnosprawnych
Możesz liczyć na ulgę na samochód, jeśli podatek dochodowy nie przekroczy kwoty 10 080 zł. Ponadto jeśli potrzebujesz do pomocy psa asystującego masz prawo odliczyć od dochodu, wydatek na jego utrzymanie do 2280 zł.

Wykaz ulg podatkowych 2018

Szczegółowy wykaz ulg podatkowych 2018 znajdziesz m.in. na stronie rządowej Ministerstwa Finansów. Pamiętaj, aby przed rozliczenie PIT sprawdzać ulgi podatkowe na jakie możesz liczyć, oprócz wymienionych powyżej w tym roku do ciekawych ulg należą również:

  • ulga na badanie i rozwój jest wyższa niż w roku poprzednim – obejmuje 50% kosztów kwalifikowanych
  • została wprowadzona trzystopniowa dokumentacja podatkowa przy transakcjach z podmiotami mającymi swoją siedzibę w Państwa stosujących szkodliwą politykę podatkową
  • transakcje pomiędzy przedsiębiorcami powyżej 15 00 zł wpłyną na obniżenie kosztów uzyskania przychodów

Ulgi podatkowe na Internet

Tę formę ulgi możesz rozliczyć w dwóch latach po sobie, dlatego też w tym roku, aby z niej skorzystać (nie korzystałeś wcześniej z tego rodzaju ulgi oraz pierwszy raz z ulgi skorzystałeś w 2016 r.). Jakie są ulgi podatkowe na Internet? Maksymalna kwota o jaką możesz pomniejszyć dochód to 760 zł na osobę. Ulgi podatkowe 2018 to doskonały sposób na oszczędność, jeśli chcesz poznać inne skuteczne sposoby dzięki którym zaoszczędzisz wejdź na bloga o finansach Finagoo http://finagoo.pl/.