© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Biznes i finanse
  • Biura księgowe na Śląsku – które wybrać z Katowic i okolic dla swojej firmy?

Biura księgowe na Śląsku – które wybrać z Katowic i okolic dla swojej firmy?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Księgowość, płace, podatki, zarządzanie kadrami – wszystko to są zawiłe sprawy, które nie łatwo samemu ogarnąć. Nie powinno więc dziwić, że wiele firm woli zrzucić ciężar tych obowiązków na barki specjalistów i decyduje się skorzystać z usług biura księgowego. Ale które biuro wybrać? Przyjrzyjmy się niektórym spośród tych bardziej cenionych na Śląsku.

Kancelaria JASTA

To biuro rachunkowe, znajdujące się w Tychach na ulicy Budowlanych 9 powstało w 1990 roku, a skoro do tej pory działa z sukcesem, wynika z tego, że te lata doświadczenia nie idą na marne. Do każdego klienta i zadania podchodzi się tutaj indywidualnie. To przekłada się na skuteczność, czego efektem stało się zaufanie, jakim darzą owo biuro klienci, wśród których znajduje się wiele polskich firm, również tych z kapitałem zagranicznym.

Jeśli sprawdzimy na stronie www.jasta.pl zakres świadczonych przez biuro usług, okaże się, że jest on bardzo szeroki. Fachowcy z biura wyręczą nas w razie potrzeby w prowadzeniu na bieżąco ksiąg rachunkowych, sporządzaniu deklaracji podatkowych VAT i CIT, przygotowywaniu finansowych sprawozdań zgodnie z prawnymi wytycznymi, nadzorowaniu i operacyjnym wsparciu działań działów księgowych.

To tylko usługi księgowe, ale kancelaria zajmuje się także doradztwem biznesowym i podatkowym. W tych ramach pomoże nam w uzyskaniu kredytu (również jako pośrednik), konstruowaniu umów cywilno-prawnych, przeprowadzeniu likwidacji, doradzi w zakresie prawa pracy, interpretacji aktów prawnych, podatków czy ubezpieczeń.

Profesjonalne Biuro Finansowo-Księgowe PRI

Biuro z siedzibą w Gliwicach na ulicy Bankowej 11-13 prowadzi już od od 1993 roku swoją działalność z zakresu usług księgowych i doradztwa podatkowego. Firma służy pomocą osobom fizycznym i podmiotom na terenie Śląska i Małopolski. Co ważne, dzięki współpracy z PRI mamy możliwość ograniczenia czasochłonnych kontaktów z Urzędem Skarbowym, firma bowiem podejmie się reprezentowania nas zarówno w trakcie postępowań kontrolnych, jak i na co dzień.

Jeśli więc potrzebujemy firmy, która poprowadzi nam księgi handlowe, podatkową książkę przychodów i rozchodów, czy rejestry VAT, pomoże w sporządzaniu deklaracji i rozliczeniach z ZUS-em, PRI może być dobrym wyborem.

Biuro Rachunkowo-Księgowe „Plus”

To biuro, którego siedziba mieści się w Katowicach na ulicy Bohaterów Monte Cassino 20/1 specjalizuje się w pomocy firmom – zarówno tym już działającym, jak i zamierzającym dopiero rozpocząć działalność - by mogły funkcjonować sprawnie i bez problemów.

Świadcząc usługi z zakresu księgowości, kadr i płac czy tworzenia rocznych sprawozdań biznesowych, biuro pomaga firmom nie zagubić się w gmatwaninie obowiązujących przepisów podatkowych i ubezpieczeniowych. I to bez względu na to, czy mówimy o dużych firmach zatrudniających całe rzesze ludzi, czy też o małych i średnich przedsiębiorstwach.

Choć na terenie Polski biuro współpracuje przede wszystkim z firmami z aglomeracji śląskiej, to wśród jego klientów nie brakuje też przedsiębiorstw zagranicznych, głównie z Niemiec i Austrii.

Biuro Rachunkowe Profin

Profin to licencjonowane biuro, działające w Częstochowie na ulicy Glogera 4/1, świadczące kompleksową obsługę księgowo-podatkową i kadrowo-płacową dla polskich i zagranicznych firm. Biuro jest jeszcze względnie młode (prowadzi działalność od 2005 roku), ale rozwija się dynamicznie.

Profin zapewnia wzięcie na siebie całego potrzebnego zakresu prac i atrakcyjne ceny, negocjowane indywidualnie. Współpraca z tym biurem zdejmuje przedsiębiorcom z barków obowiązek śledzenia na bieżąco zmieniających się przepisów.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry