Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szansa na innowację w małym przedsiębiorstwie? Poznaj program „Polska Bezgotówkowa”

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jednym z elementów rozwoju Twojej firmy usługowo-handlowej jest umożliwienie klientowi płatności bezgotówkowych. Terminal płatniczy staje się nieodzowną częścią, poznaj sposób, dzięki któremu możesz otrzymać go za darmo!

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego

Dzięki wspólnej inicjatywie Związku Banków Polskich, Ministerstwa Rozwoju, wydawców kart, agentów rozliczeniowych, oraz organizacji płatniczych Mastercard i Visa powstała fundacja „Polska Bezgotówkowa”, której nadrzędnym celem jest wsparcie i upowszechnianie transakcji bezgotówkowych. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Każdy, kto zainteresuje się procesem i weźmie w nim udział – może otrzymać zupełnie za darmo terminal płatniczy oraz uregulowanie kosztów miesięcznych związanych z transakcjami bezgotówkowymi przez 12 miesięcy. Nadrzędnym celem fundacji jest wsparcie mikro i małych przedsiębiorców oraz dostarczenie im narzędzi, które zapewnią im dopasowanie się do potrzeb rynku.

Świadomość zachodzących zmian, czyli rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce

Jeśli prowadzisz firmę usługowo-handlową musisz wiedzieć o zmianach, które zachodzą w preferencjach co do metod płatności. Polacy dzięki dużej otwartości na nowoczesne technologie coraz częściej skłaniają się do płatności bezgotówkowych (w tym płatność telefonem oraz płatności zbliżeniowe). Zmienia się forma płatności, której nieodzowną część stanowią terminale płatnicze oraz karta płatnicza. Dzięki edukacji większość społeczeństwa wie – jak płacić kartą i coraz częściej z tego korzysta. Zmiana następuje dosłownie wszędzie coraz więcej, dlatego też transakcje bezgotówkowe są możliwe nawet w punktach usługowo-handlowych w mniejszych miejscowościach. Tak więc skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci fundacja „Polska Bezgotówkowa” - dostosuj swój biznes do panujących form płatności i zdecyduj się na terminal płatniczy.

Badanie „Postawy Polaków wobec form płatności”

Według badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinie na zlecenie eService, którego celem było m.in. sprawdzenie świadomości Polaków wobec form płatności wynika, że już ponad 50% preferuje płatności bezgotówkowe. Porównując wyniki z poprzednimi latami wzrost trwa w najlepsze. Zainteresowany? Więcej wniosków wynikających z przeprowadzanego badania znajdziesz na stronie http://bezgotowki.pl/