Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać bank idealny? 5 złotych zasad

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Banki komercyjne zachęcają potencjalnych klientów coraz to ciekawszymi ofertami. Ich głównym produktem są konta bankowe. Okazuje się, że Polacy coraz częściej zwracają uwagę na korzyści, jakie niesie za sobą podstawowy rachunek. Mają w tej kwestii coraz większe oczekiwania. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze swojego konta?

1. Usługi bezpłatne

Coraz więcej banków oferuje darmowe konta bankowe. Dzisiaj konto maksymalne ma kosztować dokładnie 0 złotych. Nie chodzi tylko o brak opłat, jakie wiążą się z jego otwarciem, ale również prowadzeniem. Każdy z nas chce również, by bezpłatne było korzystanie z bankomatów oraz dokonywanie przelewów internetowych.

Musisz zwrócić uwagę na umowę, jaką podpisujesz z bankiem. Może okazać się, że rzeczywiście część usług jest bezpłatna, ale za inne już będziesz musiał zapłacić. Co więcej, niektóre banki stosują pewne ograniczenia. Konto rzeczywiście jest darmowe, ale tylko wtedy, gdy klient spełni określone warunki – dokona transakcji na określoną kwotę czy zaksięguje odpowiednie środki na rachunku.

2. Innowacyjne rozwiązania

Polacy są liderami, jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania bankowe. Dzisiaj priorytetem jest bankowość internetowa i bankowość mobilna. Przecież liczy się dla Ciebie wygoda i komfort obsługi własnego konta, dzięki czemu sprawniej możesz zarządzać własnymi środkami, prawda?

Dobre konto maksymalne ma być obsługiwane przy wykorzystaniu laptopa, tableta czy smartfona. Dzięki tym urządzeniom chcemy nie tylko sprawdzać saldo rachunku, ale też wykonywać przelewy, ustanawiać polecenia zapłaty czy kontaktować się z ekspertami konkretnego banku.

3. Kompleksowa obsługa

Uznaje się, że tradycyjne oddziały banków odejdą już niedługo do lamusa. Dzisiaj prym wiedzie kontakt pośredni pomiędzy klientem a samym bankiem.

Ty też stawiasz na kontakt telefoniczny, czat z pracownikami banku czy wysyłanie zapytań za pośrednictwem formularza kontaktowego? Nie jesteś sam, bo na to liczy teraz większość osób, które posiadają konto maksymalne, na miarę swoich potrzeb.

4. Dodatkowe korzyści

Konta bankowe już dawno przestały służyć do gromadzenia środków finansowych. Dzisiaj stały się platformą do optymalnego zarządzania pieniędzmi. Szukaj banku, który zaoferuje ci konto maksymalne, dzięki któremu jednocześnie będziesz mógł nie tylko gromadzić swoje środki, ale również je inwestować.

Dobre konta zapewniają również możliwość zaciągania dodatkowych kredytów gotówkowych, zarabianie na specjalnych programach premiowych czy otwieranie lokat bankowych. Wszystko to, co jest niezbędne do zarządzania środkami w najlepszy możliwy sposób.

5. Renoma banku

Stawiaj na stabilną sytuację banku. To prawda, że konta bankowe są dzisiaj najbezpieczniejszym narzędziem do lokowania pieniędzy, ale warto zachować ostrożność. Bank, który cieszy się dobrą opinią i działa nieprzerwanie na rynku polskim od lat, da pewność, że dokonałeś dobrego wyboru.