© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kilka sposobów na szybki dopływ gotówki

 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Każdego z nas dotykają ciężkie sytuacje życiowe. Zdarza się, że są one powiązane z trudną sytuacją finansową. Skąd najlepiej pozyskać szybko pieniądze? Do kogo zwrócić się z prośbą o pożyczkę? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów szybkiego pozyskania gotówki.

Karta kredytowa

Każdy z nas powinien mieć kartę kredytową. Jest ona bardzo wygodna, gdyż łatwo i szybko można płacić nią za zakupy, rezerwować hotele lub kupować przez Internet. Bardzo często zdarza się, że będąc za granicą wypożyczalnie samochodów wymagają posiadania karty kredytowej, w celu zablokowania na koncie danej kwoty.

Ponadto będąc w trudnej sytuacji finansowej możesz posłużyć się kartą jako dodatkowym źródłem pieniędzy. Posiadając kartę kredytową możesz również wybierać pieniądze z bankomatu(nie wszystkie karty mają taką opcję).

Pożyczka społecznościowa

To bardzo wygodna forma pożyczania pieniędzy. Nikt nie weryfikuje wielkości naszych dotychczasowych kredytów czy naszej zdolności kredytowej. Oprocentowanie ustalane jest między partnerami danej transakcji. Jest ono znacznie niższe niż w parabankach.

Niestety pożyczki społecznościowe nie należą do najbezpieczniejszej formy pożyczania pieniędzy. Na największe ryzyko jest narażony oczywiście pożyczający. Nie ma żadnej gwarancji, że pożyczkobiorca spłaci swój dług, mimo, że portale weryfikują użytkowników, a podstawą użyczenia pożyczki jest umowa cywilno-prawna.

Rodzina i znajomi

Pożyczka od najbliższej rodziny to najbardziej opłacalna forma pożyczki. Jest to tzw. podatkowa grupa zerowa – to znaczy, że pożyczka nie będzie podlegać opodatkowaniu. Warto wspomnieć o tym, że za najbliższą rodzinę uważa się: małżonka, zstępnych(dzieci, wnuki, pasierbów, prawnuki) wstępnych(rodzice, ojczym i macocha, dziadkowie) oraz rodzeństwo. Takie prawo bezpłatnej pożyczki przysługuje raz na 5 lat.

Pożyczając pieniądze od dalszej rodziny jest to tzw. pierwsza grupa podatkowa (synowa, teściowa, zięć). Jeśli kwota pożyczki nie przekracza 9637zł – nie ma konieczności płacenia 2% podatku. Jeśli kwota jest wyższa – podatek zapłacimy tylko od nadwyżki.

Takie same zasady panują przy zaciąganiu pożyczki od znajomych.

Chwilówka

To świetne rozwiązanie dla osób, którym brakuje płynności finansowej na krótki okres czasu. Sprawdza się w przypadku, kiedy zabraknie na prezent na święta czy wakacje, ale wiemy, że w kolejnym miesiącu będziemy mieć mniej wydatków i spokojnie uregulujemy długi.

Zanim jednak zdecydujemy się na pożyczkę, należy sprawdzić oferty na rynku, skorzystać z kalkulatorów, które są dostępne w Internecie i znaleźć najkorzystniejsza ofertę dla siebie.

Należy korzystać tylko z wiarygodnych firm, spłacać w terminie pożyczki i oczywiście bardzo dokładnie przeczytać umowę, zanim ją podpiszemy.

Linia kredytu w banku

To pożyczka podczepiona pod konto czekowe. Dostęp do pieniędzy jest zapewniony poprzez kartę debetową, czeki czy bankomat.

Czekowa linia kredytu zostanie otwarta dopiero wtedy, gdy bank sprawdzi Twoją historię kredytową. Zostanie wtedy również ustalony limit kredytu.

Nie otrzymasz linii kredytowej jeśli zalegasz z płatnościami lub masz popsutą historię kredytową.

MK
Więcej o finansach nie tylko osobistych dowiesz się na blogu: pieniadzeija.pl.
BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry