Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przelew na numer telefonu w kilka sekund dzięki systemowi Express Elixir

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy przy sobie portfela i karty kredytowej, a chcemy w danym momencie przesłać pieniądze innej osobie? Możemy za pomocą smartfona wykonać przelew na numer telefonu między indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK. Usługa jest bezpieczna i szybka. Przelew trafia do odbiorcy w czasie liczonym w sekundach, dzięki wykorzystaniu infrastruktury systemu Express Elixir do rozliczania przelewów na numer telefonu.

Przelew w ciągu kilku sekund

Express Elixir to system stworzony przez KIR – kluczową instytucję infrastruktury polskiego sektora bankowego, która odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń międzybankowych. Jedną z największych zalet systemu Express Elixir jest czas realizacji przelewu – środki trafiają do odbiorcy w czasie liczonym w sekundach. Z rozwiązania tego użytkownicy bankowości internetowej mogą korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, pod warunkiem, że bank, w którym mają konto, udostępnia tę usługę.

Przelew natychmiastowy – https://www.expresselixir.pl/ - Express Elixir można wykonać po zalogowaniu się do swojego konta w bankowości internetowej. Wystarczy, że w okienku wyboru rodzaju przelewu, zaznaczymy opcję natychmiastowego przelewu Express Elixir i zaakceptujemy transakcję. Pieniądze na koncie odbiorcy powinny się pojawić już po kilku sekundach. https://www.expresselixir.pl/faq/

Wystarczy numer telefonu

Infrastruktura systemu Express Elixir jest wykorzystywana także do rozliczania przelewów na numer telefonu – http://www.expresselixir.pl/dla-klientow-indywidualnych/przelew-na-numer-telefonu/. Dzięki temu środki trafiają na rachunek docelowy w czasie liczonym w sekundach, niezależnie od dnia tygodnia czy godziny dokonywania transakcji.

Przelewy takie realizowane są w trybie on-line. Mogą z nich korzystać użytkownicy systemu BLIK, których bank udostępnia tę usługę. Do wykonania przelewu na numer telefonu niezbędna jest znajomość numeru telefonu osoby, której chcemy przekazać pieniądze.

Ponadto numer ten musi być zarejestrowany w bazie aliasów u operatora systemu BLIK. Powiązania numeru telefonu z numerem rachunku bankowego dokonać można w banku, o ile uczestniczy on w systemie Express Elixir oraz BLIK i udostępnia przelewy na numer telefonu. Obecnie usługa ta dostępna jest m.in. dla klientów Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (w zakresie bankowości detalicznej) oraz PKO Banku Polskiego.