© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Biznes i finanse
  • Polisa na życie – dowiedz się, co to jest i jak może zabezpieczyć przyszłość

Polisa na życie – dowiedz się, co to jest i jak może zabezpieczyć przyszłość

 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Z pewnością wielokrotnie słyszałeś, że dobra polisa na życie może skutecznie zabezpieczyć Twoich najbliższych na przyszłość. Jeśli nie znasz dobrze rynku ubezpieczeń, przeczytaj nasz krótki poradnik i sprawdź, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach na życie.

Czy jest ci potrzebna polisa na życie?
Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, czy polisa na życie rzeczywiście jest ci potrzebna. Choć produkt ten znajduje się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych i jest szeroko reklamowany, to jednak nie każdy posiada ubezpieczenie na życie. Jeżeli założyłeś rodzinę, a brak Twoich dochodów może okazać się odczuwalny dla najbliższych, to z pewnością powinieneś pomyśleć o nabyciu polisy na życie. Jeżeli jednak jesteś osobą, która nie ma nikogo na utrzymaniu, zakup takiego produktu nie musi być dla ciebie priorytetem.

Warto wiedzieć, że nawet, jeśli sytuacja osobista i rodzinna nie skłania cię do nabycia polisy, zakup ubezpieczenia na życie może być wymagany przez bank. Jeśli rozpatrzono pozytywnie twój wniosek o kredyt hipoteczny, polisa na życie jest dla banku istotna – w razie Twojej śmierci zostaną mu wypłacone pieniądze.

Polisa na życie – wybierz odpowiednią sumę ubezpieczenia
Ubezpieczenia na życie to produkty zaliczane do grupy produktów ochronnych – mają zabezpieczać finansowo Twoich najbliższych przez pewien okres, np. 2 lata. Aby wypłacona kwota faktycznie rekompensowała małżonkowi brak Twoich dochodów, suma ubezpieczenia musi być odpowiednio wysoka. Pamiętaj, że polisa na życie, a dokładnie składka, jaką będziesz płacił, zależy właśnie od sumy ubezpieczenia.

Masz problem z określeniem sumy ubezpieczenia? O pomoc w obliczeniu powinieneś poprosić np. agenta ubezpieczeniowego. Pamiętaj, że niewłaściwe określenie sumy ubezpieczenia sprawi, że produkt, który zakupisz, nie będzie spełniać swojej roli.

Polisa na życie z myślą o przyszłości dziecka
Polisa na życie nie zawsze musi być wyłącznie produktem ochronnym – może również spełniać funkcję ochronno-oszczędnościową. Dobrym przykładem są ubezpieczenia posagowe. Podpisujesz je z myślą o dziecku, które otrzyma pieniądze po ukończeniu 18 lat. W przypadku Twojej śmierci składkę na to ubezpieczenie będzie odprowadzało towarzystwo ubezpieczeniowe.

Jak widzisz, ubezpieczenie na życie możesz dostosować do swoich aktualnych potrzeb – wystarczy, że dokładnie zapoznasz się z dostępnymi ofertami. Zanim zaczniesz przebierać w dodatkowych opcjach, pamiętaj o dwóch kwestiach – sumie ubezpieczenia i funkcji polisy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry