Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak nauczyć się gry na giełdzie?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Gra na giełdzie wielu z nas wydaje się skomplikowana. Jednak tak naprawdę granie na giełdach, zarówno polskiej, jak i giełdach światowych, nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla tych, którzy mają w tej dziedzinie szeroką wiedzę i doświadczenie.Pierwszym krokiem jest wybranie tej giełdy, na której będzie się chciało obracać swoimi pieniędzmi. Oczywiście, nie trzeba ograniczać się tylko do jednej, ponieważ inwestowanie na giełdzie może odbywać się na wiele sposobów, między innymi przez kupowanie akcji, inwestowanie w waluty czy w surowce. Teraz, gdy możliwe jest to również całkowicie przez internet, granie na giełdzie dostępne jest praktycznie dla każdego. Jak zatem nauczyć się gry na giełdzie?

Dokształcaj się, by zarabiać więcej
Na giełdę nie warto wchodzić wtedy, gdy nie ma się podstawowej wiedzy na temat jej funkcjonowania. Oczywiście, można kupić akcje znanej firmy, która ma prognozowane wysokie zyski, ale schody zaczynają się wtedy, gdy nie wiadomo, w co zainwestować i jak odczytywać zachowania rynków. Właśnie dlatego warto korzystać z szerokiej gamy porad dostępnych przez internet – można znaleźć je także na stronach internetowych domów maklerskich.

Graj na giełdzie bez ryzyka
Jeżeli nie chcesz na początku przeznaczać na granie swoich oszczędności, w takim przypadku warto poszukać takiego domu maklerskiego, w którym będzie można skorzystać z konta testowego. To forma rachunku maklerskiego, na którym użytkownik otrzymuje wirtualne pieniądze i może obracać nimi zgodnie z obraną przez siebie strategią. Korzystanie z takiego konta możliwe jest też zwykle bez opłat.

Korzystaj z pomocy doradców
Wiele domów maklerskich udostępnia swoim klientom wsparcie doradców inwestycyjnych, którzy są gotowi do pomocy w podjęciu decyzji, a także przygotowują regularne analizy rynkowe, na podstawie których inwestowanie na giełdzie jest jeszcze łatwiejsze. Oczywiście, ostateczna decyzja zawsze będzie należała do inwestora, ale wsparcie doradców inwestycyjnych jest bardzo pomocne, zarówno wtedy, gdy dopiero zaczyna się swoją przygodę z giełdą, jak i ma się już w tej dziedzinie większe doświadczenie.