Opłacalne inwestycje: czy warto inwestować w mieszkania?

13 wrzesień 2016

Każdy z nas lubi czuć finansowe bezpieczeństwo. Posiadanymi oszczędnościami, coraz częściej wolimy obracać, zamiast trzymać je w przysłowiowej skarpecie. Istnieją rodzaje inwestycji, które przynoszą stałe zyski i minimalizują ryzyko. Jednym z nich jest rynek nieruchomości. Jest to bardzo chłonna gałąź, na którą popyt stale rośnie.

Rynek nieruchomości – w co zainwestować?
Kiedy zaczynamy odkładać oszczędności, warto pomyśleć o sposobie ich pomnażania. Decydując się na inwestowanie w nieruchomości, trzeba sprecyzować jakimi zasobami dysponujemy i na jakie przedsięwzięcia nam one pozwalają. Na początku przygody z lokowaniem swojego wkładu finansowego, kierujmy się w stronę niewielkich nieruchomości. Należy pamiętać o tym, że jako jej właściciel, będziemy odpowiedzialni za utrzymanie jej w stanie pozwalającym na przynoszenie dochodu.

Wybór nieruchomości
Przy wyborze nieruchomości, jakim jest mieszkanie, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Jeżeli będziemy podnajmować je osobom trzecim w celach mieszkaniowych, kluczową rolę będzie mieć lokalizacja: odpowiednie odległości od środków komunikacji, dostępność parkingów, szkół, przychodni, sklepów etc. Kiedy swoją nieruchomość podporządkujemy innemu celowi, np. decydujemy się na wynajęcie jej na biuro, prócz dogodnego dojazdu, ważny jest także metraż i rozkładowość. Niewiele firm budowlanych cechuje elastyczność i dopasowanie swojej oferty do wymagań konsumentów. Jedną z wyróżniających się na rynku jest Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD w Katowicach. Firma z ponad 60-letnią tradycją, dysponuje doświadczoną kadrą specjalistów, a także bogatym zapleczem różnego rodzaju projektów.

Wiele czynników składa się na powodzenie naszej inwestycji. Chcąc być dobrym przedsiębiorcą, powinniśmy inwestować przede wszystkim w siebie. Przed przystąpieniem do lokowania swoich zasobów, warto zaznajomić się z branżą w jaką chcemy być zaangażowani, a także zasięgnąć opinii osób doświadczonych, które lokują swój kapitał w podobne projekty. Rynek nieruchomości, nie jest najbardziej ryzykowną gałęzią gospodarki, nie mniej jednak, błędów w początkach swoich działań nie unikniemy.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt