© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak poradzić sobie ze spłatą wielu kredytów?

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Każdy z nas marzy o wielkim domu, dobrym samochodzie, wakacjach przynajmniej raz w roku i dostatnim życiu. Aby osiągnąć to wszystko, często decydujemy się na różnego rodzaju kredyty. Kredyt hipoteczny na dom, następnie kredyt na samochód, potem pożyczka na spełnienie wakacyjnych marzeń. Niestety często z powodu nagromadzenia zbyt dużej ilości zobowiązań, nie jesteśmy w stanie ich spłacać. Co wtedy zrobić? Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny. Dowiedzmy się co to takiego jest.

Kredyt konsolidacyjny
Konsolidacja kredytów to nic innego, jak połączenie wszystkich w jeden. Dzięki temu możemy spłacać wszystkie kredyty jedną ratą, która jest ostatecznie niższa niż suma wszystkich poszczególnych. Oczywiście kredyt konsolidacyjny, to kolejna z usług na której bank musi zarobić. Tak więc możemy liczyć na niższą ratę, ale musimy liczyć się również z tym, że zostanie nam wydłużony okres spłacania, co wiąże się z poniesieniem większych kosztów.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oprocentowanie, które obok prowizji jest podstawowym czynnikiem decydującym o koszcie kredytu. Musimy więc wybierać oferty z jak najniższym oprocentowaniem nominalnym. Kolejnym kryterium jest okres kredytowania. Będzie on uzależniony od rodzaju kredytu konsolidacyjnego. W przypadku tych zabezpieczonych hipoteką, możemy liczyć na okres spłaty równy nawet 35 lat. Jeśli konsolidujemy zwykłe kredyty gotówkowe, okres spłaty nie będzie dłuższy niż 10 lat. Jako, że banki ciągle prześcigają się w ofertach różnych produktów w celu zdobycia klientów, możemy liczyć na dodatkowe warunki. Mamy tu na myśli, np. obniżenie procentowania dla klientów z dobrą historią kredytową, błyskawiczne podjęcie decyzji kredytowej, czy wakacje od spłacania rat.

Podejmując decyzję o kredycie konsolidacyjnym, na samym początku warto dokładnie przeanalizować nasze zobowiązania i zastanowić się, które wymagają konsolidacji. Banki obecnie umożliwiają konsolidację szerokiego wachlarza zobowiązań, począwszy od kredytów hipotecznych, samochodowych przez gotówkowe, kończąc na ratach na zakup sprzętu czy debetu na koncie. Możliwości jest wiele, to od nas zależy, którą opcję wybierzemy.

Zanim wybierzesz konkretną ofertę banku, sprawdź ranking kredytów konsolidacyjnych

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry