© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kiedy warto wynająć wózek widłowy

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Wózek jezdniowy podnośnikowy jest pojazdem wykorzystywanym najczęściej do transportu i rozładunku towaru w magazynach i fabrykach. Wózki znacznie usprawniają pracę tam, gdzie konieczne jest przenoszenie i podnoszenie ciężkich ładunków. Zakup wózka widłowego to dla przedsiębiorstwa spora inwestycja, więc w pewnych sytuacjach bardziej opłaca się wynajęcie pojazdu.

Wynajęcie wózka widłowego na doraźne potrzeby firmy
Wynajem wózków widłowych jest polecany przede wszystkim tym przedsiębiorstwom, które potrzebują ich tylko do określonych zadań, np. wykonywanych sezonowo lub jednorazowo. Jeśli np. tylko dwa razy w roku firma otrzymuje dostawę ciężkiego towaru, wymagającego podnoszenia na widłach, bardziej opłaca jej się wynająć do realizacji tego zadania wózek widłowy niż kupować go. Podobnie jest w przypadku przedsiębiorstw, które podjęły się jednorazowo nietypowego dla rodzaju prowadzonej działalności projektu, wymagającego wykorzystywania pojazdów transportu bliskiego. Wózek można wynająć nawet na kilka dni.

Wynajem wózka widłowego do zadań specjalnych
Nawet jeśli przedsiębiorstwo posiada wózki widłowe i korzysta z nich przez cały rok, zdarzają się sytuacje, w których wynajem dodatkowego wózka może okazać się konieczny. Jedną z takich sytuacji jest awaria sprzętu firmowego. Inną – większe niż zazwyczaj natężenie pracy wymagającej stosowania wózków widłowych. Wózek warto też wynająć wtedy, kiedy sprzęt należący do firmy zepsuje się i trafi do zakładu naprawczego. Zastąpienie go wypożyczonym pozwoli uniknąć przestoju w pracy.

Firmy wypożyczające wózki widłowe często dysponują nie tylko klasycznymi, ale też nietypowymi pojazdami i niestandardowym osprzętem, np. widłami o nietypowej długości. Jeśli taki pojazd nie jest w firmie potrzebny na stałe, lepiej jest go wynająć.

Wynajem wózka widłowego wraz z obsługą serwisową ogranicza zbędne formalności
Usługa wynajmu wózka często obejmuje też jego obsługę serwisową, dzięki czemu wynajmujący nie musi zatrudniać konserwatora wózków, ani ponosić kosztów serwisowania sprzętu. W firmie wypożyczającej wózki można ponadto liczyć na fachową poradę. Specjaliści doradzą wybór pojazdu najbardziej odpowiadającego potrzebom przedsiębiorstwa, pomogą też w wyborze osprzętu i wyposażenia. Ponadto na życzenie klienta wiele firm wypożyczających oferuje dowóz pojazdu na miejsce.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry