Prawda lub mit, czyli rzecz o kantorach online

22 marzec 2016

Internetowe punkty wymiany walut funkcjonują w Polsce już od kilku dobrych lat i cieszą się coraz większą popularnością.

Niestety, świadomość Polaków odnośnie takiej formy wymiany pieniędzy nie jest jeszcze do końca ukształtowana, w związku z czym pojawia się bardzo wiele różnych mitów, które dotyczą działalności takich placówek, jak kantor on-line. Wobec tego, spróbujemy przytoczyć kilka z nich, aby pokazać co jest prawdą, a co zwykłym mitem.

Zacznijmy od kwestii ważnej, jeżeli nawet nie najważniejszej, czyli bezpieczeństwa wymiany pieniędzy, jaką oferuje internetowy kantor walutowy. Wiele osób jest bardzo nieufnie nastawionych do sposobu, w jaki działa kantor internetowy. Wymiana walut w sieci jest bezpieczna, o ile zostaną spełnione pewne kryteria. Chodzi tutaj głównie o stabilnego właściciela, odpowiednie szyfrowanie transakcji (SSL), potwierdzenie transakcji za pomocą SMS oraz status krajowej instytucji płatniczej. Kantor, który spełnia te wymogi może zostać uznany za całkowicie bezpieczny i możemy spokojnie skorzystać z jego usług. Kolejna sprawa dotyczy oczywiście kursów, czyli wysokości spreadów w kantorach stacjonarnych, internetowych oraz bankowych. Wiele osób twierdzi, że te różnice są praktycznie niezauważalne, więc nie warto zaprzątać sobie tym głowy. Owszem, kilku lub kilkadziesiąt groszy stanowi może niewielką różnicę, lecz jeżeli pomnożymy ją przez chociażby 10 tysięcy jednostek danej waluty, to otrzymamy już konkretną kwotę oszczędności, jaką można przeznaczyć na weekendowy wyjazd. Opłaca się? Oczywiście, że tak. Wiele osób posiada kredyt walutowy i narzekają, że nie mogą go spłacać poprzez kantor internetowy. Otóż jest to sprawa uregulowana przez polski system prawny, na mocy której posiadacze kredytów walutowych są w stanie spłacać je ze środków wymienionych we własnym zakresie, niekoniecznie w banku. Internetowe kantory poszły takim osobom na rękę i przygotowały specjalne oferty, dzięki którym można otrzymać jeszcze atrakcyjniejszy kurs oraz usprawnić proces samej spłaty. Widać jak na dłoni, że nie taki straszny kantor on-line, jak go malują. Wiele różnych mitów i przekłamań bierze się głównie z niewiedzy lub bojaźni osób, dla których takie rozwiązania są istną czarną magią. Miejmy nadzieję, że świadomość Polaków będzie stopniowo wzrastać, gdyż internetowe punkty wymiany walut są czymś, co bardzo ułatwia życie.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt