W którym banku zaciągnąć kredyt hipoteczny na początku 2016 roku?

11 styczeń 2016

Aby dobrze wybrać kredyt hipoteczny odpowiadający naszym preferencjom i wymogom warto posiłkować się wszelkiego rodzaju wyszukiwarkami i porównywarkami kredytowymi dostępnymi w Internecie. Strony poświęcone bankowości są bowiem bardzo często aktualizowane – nawet codziennie i na bieżąco dostarczają na niezbędnych i rzetelnych informacji. Mamy możliwość porównania kredytów oraz doboru tego odpowiedniego dla naszych możliwości i dopasowanego do naszych dochodów. Stąd też wiemy, że z początkiem 2016 roku z wielkim impetem do czołówki najtańszych kredytów hipotecznych wysunął się PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski
Główną zaletą kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim jest niewątpliwie jego cena – na tę chwilę najniższa na rynku. Oczywiście nie dotyczy to każdego kredytu na mieszkanie w danym banku a jedynie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt w ofercie pakietowej. Oprocentowanie wynosi tutaj zaledwie 2,86% a prowizja 0% - w przypadku, kiedy kredytobiorca zdecyduje się na jeden z kilku oferowanych przez bank produktów, np. kartę kredytową, co plasuje tę ofertę na pierwszych miejscach dostępnych w Internecie rankingów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę marżę, to może ona wynosić nawet 1,10% przez pierwszych dwanaście miesięcy spłaty kredyty, w przypadku jednak gdy klient dokupi jeden z kilku oferowanych przez bank produktów. W pozostałym okresie marża będzie wynosiła 1,30%.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż PKO Bank Polski udziela kredytów mieszkaniowych tylko w PLN, a maksymalny okres kredytowania, to 35 lat, więc im wcześniej zdecydujemy się na taką formę finansowania zakupu nieruchomości, tym większe prawdopodobieństwo, ze uzyskamy pozytywną opinię banku.

Decydując się na kredyt hipoteczny, nawet na tak preferencyjnych warunkach, jak ten zaprezentowany powyżej, musimy jednak wziąć pod uwagę pewne czynniki, które wpływają na naszą zdolność kredytową.

Ponieważ najlepszy wiek do uzyskania tego typu kredytu, to mniej niż 30 lat – co nie oznacza oczywiście, że później go nie otrzymamy, warto jak najszybciej postarać się o dobrą umowę o prace, np. na czas nieokreślony. Warto tez dołożyć wszelkich starań, aby nasze wykształcenie oraz zarobki były jak najwyższe – zwiększy to bowiem prawdopodobieństwo przyznania nam kredytu mieszkaniowego – im bowiem bardziej preferencyjne warunki kredytowania, tym większe wymagania wobec potencjalnego kredytobiorcy.

Więcej informacji znajdziesz na konta-oszczednosciowe.blogspot.com - blog o finansach i bankowość

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt