© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Prywatne ubezpieczenia medyczne – sprawdź, co Ci się należy

 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Prywatne ubezpieczenia medyczne są coraz częściej wybieraną opcją przez Polaków. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie prawa i korzyści im przysługują w ramach wykupionej polisy.

Większość Polaków jest niezadowolona z funkcjonowania publicznej służby zdrowia. Nie dość, że składki wpłacane do NFZu są wysokie, to w zamian zyskujemy kilkumiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów, a nawet długi okres oczekiwania na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Także jakość usług świadczonych przez lekarzy w ramach NFZu nie zawsze jest na najwyższym poziomie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup dodatkowej, prywatnej polisy ubezpieczeniowej.

Podstawowe korzyści jakie otrzymujemy po zakupieniu polisy, to przede wszystkim krótki czas oczekiwania na wizytę oraz najwyższa jakość usług medycznych. W zależności od pakietów, klient otrzymuje dodatkowo inne świadczenia, o których często nie jest informowany. Firmy ubezpieczeniowe oferują nam, w zależności od wysokości składki, dostęp do określonej liczby lekarzy specjalistów oraz badań, które możemy wykonać w ramach wykupionego ubezpieczenia. Opieka lekarska obejmuje także pobyt w szpitalu, a droższe pakiety pokrywają również koszty operacji czy zabiegów. Niektórzy jednak nie wiedzą, że po hospitalizacji można ubiegać się o odszkodowanie, które dostaje się za każdy dzień spędzony w placówce – tzw. dzienny zasiłek. Po wypadku, operacji czy złamaniu kości, często niezbędne jest rozpoczęcie rehabilitacji, która także powinna być opłacona przez ubezpieczyciela. Ludzie często nie mają świadomości, że w ramach wykupionego pakietu, ubezpieczyciel pokrywa koszty rehabilitacji. Dlatego przyjeżdżają do naszej Kliniki z zamiarem zapłacenia za leczenie na własną rękę, chociaż mamy podpisane umowy z pięcioma firmami ubezpieczeniowymi – mówi dr n. med. Paweł Lis, dyrektor Kliniki Rehabilitacyjnej Nowy Dwór.

Brak wiedzy o przysługujących świadczeniach w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, często sprawia, że ludzie ponoszą dodatkowe koszty za usługi, notabene już opłacone w ramach comiesięcznej składki. Dlatego przy podpisywaniu umowy z ubezpieczycielem, warto poprosić o pełną listę przysługujących świadczeń oraz miejsc, w których można je zrealizować. Zawsze też, przy konieczności podjęcia leczenia czy rehabilitacji, można zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej po informację o przysługujących nam opcjach w ramach wykupionej polisy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry