Reklama dźwignią handlu i usług

22 marzec 2013

Jedną z charakterystycznych cech otaczającej rzeczywistości są niezwykłe ilości reklam. Trudno się temu dziwić – w ostatnich latach powstały tysiące firm, które chcą trafić do klientów. Najlepszym ku temu sposobem jest właśnie reklama – klient nie wybierze firmy, której po prostu nie zna i nie dotrze do niej, ponieważ musiałby sam zacząć szukać. Trzeba więc wyjść do klienta, a to powoduje ogromną ilość różnych pomysłów na to, jak uczynić dany produkt czy usługę zauważalnym.

Jedną z możliwości reklamy jest portal horeca tv, który pozwala na zamieszczanie reklam przez firmy z branży hotelarstwa i gastronomii. Na stronie horeca tv znajdziemy całe bogactwo artykułów reklamowych – część z nich przybiera postać artykułów informacyjnych, ciekawostek i krótkich opisów rynkowych nowości. Portal nie jest jednak wyłącznie platformą zamieszczania informacji, ale także sposobem na zdobycie rozeznania w branży. Jedną z funkcjonalności strony jest katalog produktów i usług, w którym można znaleźć produkty potrzebne w każdym hotelu – różnego typu materace, telewizory, akcesoria kuchenne i wiele, wiele innych. Horeca tv jawi się więc nie tylko jako portal reklamowy, ale także jako praktyczne forum wymiany treści między osobami z branży.

Oczywiście w sieci możemy spotkać wiele różnego rodzaju stron reklamowych. Oprócz tego, że reklamy wyświetlane są na poszczególnych stronach w postaci banerów, wyskakujących okienek itp., pewnie każdy z nas doświadczył wątpliwej przyjemności „zawalenia” skrzynki pocztowej różnego typu spamem. W zdecydowanej większości są to reklamy, które rozsyłane są do setek i tysięcy odbiorców…

Czy w przyszłości się to zmieni i reklama będzie nieco mniej angażująca i ekspansywna? Niestety – bardzo wątpliwe. Prawdopodobnie będą ewoluowały jedynie środki reklamy (raczej nie będzie się rezygnowało ze starych i sprawdzonych sposobów zjednania klienta), nie możemy jednak liczyć na zmniejszenie ich ilości. Reklama jest dźwignią handlu i usług – wiadomo to nie od dzisiaj i prawdopodobnie będzie wiadomo jeszcze przez długie, długie lata.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt