Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Oszczędzaj na salach konferencyjnych

 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W dzisiejszych trudnych czasach każdy szuka oszczędności, od przeciętnego obywatela po firmy i wielkie korporacje. Także organizatorzy szkoleń zwracają uwagę na cenę podczas wyboru sali konferencyjnej, w tym celu trzeba mieć jednak dobre rozeznanie na rynku.

W naszym kraju znajduje się bardzo wiele obiektów, które oferują profesjonalne pomieszczenia konferencyjne i na wszelkiego rodzaju spotkania firmowe i biznesowe– wśród nich są hotele, centra konferencyjne, ośrodki szkoleniowe, uczelnie czy szkoły. W dość dużym gronie ofert, wcale nie łatwo znaleźć jest dobre i tanie sale konferencyjne. Warto zwrócić uwagę, że wiele osób odpowiedzialnych za rezerwację sal przywiązuje się do konkretnych i znanych obiektów, które sprawdziły się przy okazji wcześniejszych konferencji. Oczywiście jest to uzasadnione, czasem warto jednak zejść z utartego szlaku i rozejrzeć się za innym miejscem, zwłaszcza że znajdziemy wiele konkurencyjnych ofert, w tym specjalne pakiety przygotowane przez hotele biznesowe czy centra konferencyjne. W skład pakietu wchodzi oczywiście wynajem sali wraz ze sprzętem, wyżywienie, a jeśli jest to kilkudniowe szkolenie, także nocleg dla uczestników i dodatkowe atrakcje.

Jeśli chodzi o atrakcje związane z pakietami, to zmieniają się one wraz z porą roku. W zimę jest to np. jazda na nartach, na snowboardzie, przejażdżka bryczką czy kulig. W sezonie letnim możliwości jest jeszcze więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o atrakcje na świeżym powietrzu – paintball, quady, rejsy statkiem, golf, ognisko, gra w podchody, czy dyskoteka z DJ-em. Pakiety konferencyjne często związane są też z konkretnym wydarzeniem, takim jak impreza andrzejkowa, bal karnawałowy czy majówka. Obiekty, które posiadają rozbudowaną strefę SPA, często także włączają ją w skład takiej oferty, gdyż jest to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu podczas firmowych szkoleń. Wszelakie zabiegi relaksacyjne, masaże są mile widziane zarówno przez panie, jak i panów. Centrum SPA to z pewnością dodatkowy atut każdego hotelu/obiektu.

Cena za skorzystanie z pakietu konferencyjnego może być więc korzystniejsza niż za osobny wynajem sali, noclegu i atrakcji. Nawet jeśli szukamy pojedynczej sali warto przeszukać Internet i porównać oferty. Nie trzeba jednak poświęcać kilku godzin na sprawdzanie stron www hoteli, ośrodków konferencyjnych czy obiektów szkoleniowych, ponieważ wiele z nich można znaleźć w serwisie www.e-konferencje.pl Zostały one podzielone na miasta i województwa, dzięki czemu łatwo znaleźć interesujące nas miejsce. Warto wspomnieć, że wielu organizatorów konferencji szuka obiektów, które oferują ciekawe walory turystyczno-wypoczynkowe. Do takich ośrodków należy zaliczyć wszelkie hotele biznesowe nad morzem, nad jeziorami czy w górach. Coraz popularniejsze są także szkolenia i konferencje w zabytkach, bo to ciekawy sposób łączenia obowiązków z przyjemnością przebywania w zabytkowych wnętrzach. Są to pałacyki, dworki czy zamki, rozsiane po różnych częściach Polski. Lista obiektów w naszym kraju jest naprawdę imponująca, podobnie jak warunki oferowane w większości z nich. Nie odbiegają one standardami od innych europejskich odpowiedników, a wielu przypadkach prezentują wyższy poziom.

Warto na bieżąco odwiedzać serwis www.e-konferencje.pl, gdyż oprócz informacji branżowych na temat hoteli, obiektów i sal w serwisie publikowane są wiadomości o promocjach, w tym także o specjalnych pakietach. Prezentacje sal konferencyjnych pozwalają natomiast szybko ocenić dany obiekt i już na tym etapie odrzucić/zaakceptować dane miejsce.