© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Saxo Bank świętuje 20-lecie

 |  Redakcja  |  Biznes i finanse

Dziś mija 20 lat od momentu założenia duńskiego Saxo Banku, specjalizującego się w inwestycjach on-line. Rozwój innowacyjnych narzędzi inwestycyjnych oraz wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych przyczynił się do wzrostu ilości

klientów oraz pozwolił instytucji utrzymać się w czołówce zmieniającej się branży przez blisko dwie dekady. Obecny w 21 krajach bank już w czwartek 20 września otworzy swoją siedzibę w Polsce.

Dążąc do wykorzystania najnowszych technologii, Saxo Bank umożliwił prywatnych inwestorom i klientom instytucjonalnym skorzystanie w pełni z możliwości, jakie daje inwestowanie on-line, umożliwiając im inwestycje w FX, CFD, ETFy, akcje światowych giełd, kontrakty futures, opcje walutowe i inne derywaty z szybkością ówcześnie dostępną tylko dla profesjonalnych traderów. W pełni licencjonowany i nadzorowany europejski bank oferuje klientom trzy zintegrowane platformy dostępne w 20 językach – SaxoWebTrader na przeglądarkę internetową, SaxoMobile Trader na urządzenia mobilne. Ważnym elementem modelu biznesowego Saxo Banku jest partnerstwo dla klientów instytucjonalnych (White Label), w ramach którego instytucja udostępnia swoje platformy tradingowe ponad 100 instytucjom finansowym, umożliwiając zaoferowanie ich klientom partnerów pod władnym brandem.

Dwóch założycieli i co-CEO Saxo Banku, Kim Fournais i Lars Seier Christensen, przypisują sukces Saxo Banku talentowi i zaangażowaniu zespołu, który przez lata pomagał budować firmę i kształtował kulturę i wartości korporacyjne banku, co pozwoliło instytucji wyróżnić się zarówno na duńskim, jak i międzynarodowym gruncie. Jednocześnie jako drugi czynnik uzyskania obecnej pozycji wskazują zaangażowanie w rozwój technologii i ciągłe udoskonalanie swojej oferty.

We wspólnym oświadczeniu Kim Fournais i Lars Seier Christensen powiedzieli – Nie moglibyśmy osiągnąć obecnej pozycji na rynku, gdyby nie ogromne zaangażowanie naszych pracowników. Świętując nasze 20-lecie, chcielibyśmy podziękować naszemu zespołowi za wkład, który pozwolił nam znaleźć się w miejscu, gdzie dziś jesteśmy.

Siedziba Saxo Bank Group mieści się w Kopenhadze, bank posiada 20 oddziałów w Europie, Azji, na Środkowym Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej oraz w Australii. W najbliższy czwartek, 20 września 2012, współzałożyciel i CEO banku Lars Seier Christensen otworzy siedzibę instytucji w Warszawie.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry